Bonaire tax – nová turistická daň na Bonaire

Na začátku roku 2022 zavedla vláda ostrova Bonaire novou turistickou daň – Bonaire Tax. Tato daň nahradila do 1. července 2022 existující daň z ubytování a z pronájmu automobilů.

Nová daň se vztahuje na zahraniční cestovatele, kteří navštíví ostrov za účelem turistiky a odpočinku, podnikání a vzdělávání, sportu a kultury. Návštěvníci Bonaire jsou povinni zaplatit daň Bonaire Tax nejpozději při příletu na mezinárodní letiště Flamingo. Aby se však turisté vyhnuli frontám před letištními kiosky, důrazně jim doporučujeme zaplatit a získat daň Bonaire Tax předem online.

 

Co je nový Bonaire Tax?

Nový Bonaire Tax je státní jednorázová daň pro návštěvníky, kterou je třeba zaplatit před vstupem na ostrov.

Nahrazuje dvě jiné daně – daň za ubytování nebo pokoj a daň za pronájem auta, které museli turisté donedávna platit přímo poskytovatelům služeb. Bonaire Tax je pro cizince, kteří navštíví ostrov, povinná. Prostředky z ní jsou určeny na místní infrastrukturu a podnikání, které je z větší části navázáno na sektor cestovního ruchu.

Kdo musí platit novou turistickou daň?

Bonaire Tax je vyžadována od zahraničních turistů navštěvujících ostrov za účelem:

 • cestovního ruchu, včetně líbánků a svatebních cest
 • podnikání a vzdělávání
 • návštěvy přátel a rodiny
 • kulturních a sportovních akcí

Kdy platit novou turistickou daň Bonaire Tax?

Turistickou daň lze zaplatit po příletu v kioscích na mezinárodním letišti Flamingo.
Vzhledem ke zvýšenému přílivu cestovatelů na malý ostrov Bonaire však státní orgány doporučují zaplatit ji předem.

Jak zaplatit turistickou daň na Bonaire předem?

Návštěvní daň na Bonaire můžete zaplatit na platformě aplikace www.tourismtaxbonaire.us. Proces vyplnění formuláře a jeho zaplacení prostřednictvím zabezpečené platformy je snadný a rychlý a netrvá déle než pět minut.

Jaké jsou otázky ve formuláři žádosti?

Ve formuláři Bonaire Tax jsou požadovány tyto informace:

 • povinné: jméno a e-mail, země pobytu, datum příjezdu a datum odjezdu.
 • nepovinné: kontaktní místo a adresa na Bonaire, důvod návštěvy ostrova, typ ubytování

Co když mám s vyplněním formuláře problémy?

Pokud se setkáte s potížemi při vyplňování formuláře nebo budete potřebovat další informace o procesu podávání žádostí či o čemkoli, co souvisí s Bonaire Tax, nezoufejte! Náš specializovaný tým zákaznické podpory je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Stačí nám napsat pomocí kontaktního formuláře na našich webových stránkách a my vám na zadaný e-mail odpovíme.

Co když jsem při vyplňování formuláře udělal/a chybu?

Naši agenti jsou vyškoleni, aby dokázali odhalit nesrovnalosti a potenciálně chybné údaje. Pokud se takové ve formuláři vyskytnou, okamžitě vám napíšeme na e-mail, který jste uvedli ve formuláři žádosti.

Pokud se obáváte, že vaše žádost Bonaire Tax může obsahovat nesprávné nebo chybné údaje, kontaktujte nás co nejdříve. Vaši žádost přepracujeme a potřebné údaje případně upravíme.

Kdy a jak obdržím svůj Bonaire Tax?

Po úspěšném vyplnění a zaplacení daně Bonaire Tax vás náš tým bude kontaktovat e-mailem s následujícími informacemi:

 • E-mail s QR kódem, ve kterém je uloženo potvrzení o platbě,
 • Žádost o zaslání dodatečných informací v případě, že údaje, které jsou uvedeny ve formuláři žádosti, nejsou bonaireskými úřady akceptovány.

 

bonaire_tax_qr_kod

 

Důrazně doporučujeme vytisknout si kopii QR kódu Bonaire Visitor Tax a uschovat ji mezi cestovními doklady. Nebudete tak ztrácet čas ve frontě na letišti a budete mít doklad po ruce, až po vás bude požadován. Jeho online kopii si samozřejmě můžete ponechat i ve svém mobilním zařízení.

 

Ostrov Bonaire

Bonaire je malý ostrov v Karibském moři. Nachází se severně od venezuelských břehů, vedle Curaçaa a Aruby.

Až do roku 2010 byl Bonaire součástí Nizozemských Antil. Nyní je zvláštní obcí pod kuratelou Nizozemska. Společně s ostrovy Sint Eustatius a Saba jsou tyto tři ostrovy známé jako Nizozemský Karibik.

Přestože ostatní ostrovy v regionu jsou daleko známějšími turistickými destinacemi, počet návštěvníků Bonaire stále roste. Koloniální holandská architektura s pestrobarevnými domy a také zboží umělců prodávané na pouličních trzích vedle ryb, potravin a místního koření dodává ostrovu romantickou atmosféru, která láká stále více návštěvníků.

Turisté přijíždějí především z Evropy a Severní Ameriky. Významnou část turistů na ostrově tvoří také návštěvníci s rodinami a přáteli ze sousední Aruby a Curaçaa.

 

Jakmile se ocitnete na Bonaire, můžete podniknout následující

Ostrov Bonaire je ideální pro:

 • Svatby a líbánky: Díky klidné a idylické atmosféře, absenci davů turistů a luxusním resortům se soukromými plážemi a krásným výhledem na Karibské moře je ostrov pro tyto romantické události ideální.
 • Výuka potápění: během let získalo Bonaire díky svým klidným vodám titul nejlepší karibské potápěčské destinace. Pobřeží nabízí jak hluboké, tak mělké vody.
 • Nahrávání podmořského života: velmi oblíbené také díky minimálnímu vlivu výletních lodí na životní prostředí a absenci mořských proudů, které udržují při životě korálové útesy a přitahují další mořské tvory, jako jsou mořští koníci, želvy, filefish rybky a mnoho dalších.
 • Festivaly: navzdory své malé rozloze – pouhých 288 km2 – je Bonaire domovem různých kultur, které oslavují svou rozmanitost prostřednictvím četných festivalů. Kromě každoročního folklórního festivalu Simadan, který se koná vždy v dubnu, a týden trvajícího bonaireského karnevalu, který se koná na přelomu února a března, láká návštěvníky ze zahraničí také jazzový festival, potápěčský festival a regata.
 • Pohodička s plameňáky: Někteří říkají, že na Bonaire žije více plameňáků než lidí, a mají naprostou pravdu. Růžoví, vysocí plameňáci pohybující se ve skupinách, to je rezervace plameňáků Pekelmeer, kam tito ptáci přilétají od ledna do června, aby se rozmnožili.
 • Letoviska: Elegantní, luxusní, s architekturou, která se liší od útulných bambusových vilek přes koloniální domy až po klasický hotel, nabízejí bonaireská letoviska různé aktivity, jako je jízda v terénu, potápění na moři, windsurfing a mnoho dalších.

 

Shrnutí

Bonaire je malý, romantický ostrov v Karibském moři. Ostrov je součástí Malých Antil a je obcí spadající pod nizozemskou správní strukturu, což znamená, že jeho vláda je relativně nezávislá. Díky migraci lidí v průběhu let je Bonaire domovem různých kultur. Je také domovem obrovského množství zvířat a mořských živočichů.

Aby ostrov a životní prostředí zůstaly bezpečné a nezměněné, místní úřady povolují ve svém přístavu kotvit pouze jedné výletní lodi. Ve snaze přilákat více turistů zavedly úřady Bonaire Tax – jednotnou turistickou daň, jejíž prostředky jsou určeny místnímu podnikání, vzdělávání, infrastruktuře a kultuře.

Pokud se tedy chystáte Bonaire navštívit, zaplaťte novou turistickou daň a získejte svůj jedinečný QR kód.