Máte rádi Hollywoodské klasiky a chystáte se vycestovat do Spojených států s povolením ESTA? Určitě se vám bude hodit pár rad a tipů na místa, která proslavily slavné scény z amerických filmů.

Devil’s Tower, Wyoming

Devil’s Tower, neboli Ďáblova věž, je geologický útvar ve státě Wyoming, který dosahuje nadmořské výšky 1559 metrů a který sehrál jednu z hlavních rolí ve slavném snímku Blízká setkání třetího druhu (Close Encounters of the Third Kind). Tento sopečný pilíř, který se stal posvátným místem pro více než 20 kmenů amerických indiánů, se na filmovém plátně přeměnil v místo přistání mimozemského korábu v jedné z nejslavnějších filmových scén. Zajímavé je, že návštěvníci na tomto místě popisují zvýšený pocit pohody a klidu.

Devil’s Tower Wyoming
https://www.nps.gov/deto/index.htm

 

Fox Plaza, Los Angeles

Tento mrakodrap se nachází na adrese 2121 Avenue of the Stars a ve skutečnosti se jedná o ředitelství společnosti Twentieth Century Fox v Kalifornském městě andělů. Znát jej ale budou především nadšenci do akčních snímků a to pod názvem Nakatomi Plaza, protože právě zde se odehrává děj kultovního filmu Smrtonosná past (Die Hard) s Brucem Willisem v hlavní roli. Mrakodrap společnosti Fox se objevil také ve filmech Nebezpečná rychlost (Speed) nebo Klub rváčů (Fight Club).

Fox-Plaza
http://wikimapia.org/283173/Fox-Plaza

 

Hasičská stanice na Manhattanu, New York

Na první pohled možná obyčejná budova, jakých je na ulicích dolního Manhattanu nespočet. Znalec ale již na první pohled pozná, že se nejedná o ledajakou hasičskou stanici, ale o stanici, z níž svého času za hluku sirén vyjížděla do ulic kultovní čtveřice známá jako Krotitelé duchů (Ghostbusters). Tato budova je tak proslulá a známá, že i společnost Lego vyrobila její verzi ze 4 a půl tisíce kousků této stavebnice. Bohužel před stanicí už nenajdete zaparkované typické auto známých bojovníků s paranormálnem.

Hasičská stanice na Manhattanu, New York
http://kixs.com/fire-station-from-ghostbusters-shutting-down/

 

Lavička na náměstí Chippewa v Savanně, Georgia

Asi málokterá lavička je tolik známá, jako ta, kterou v roce 1994 proslavil snímek Forrest Gump. Jistě si vzpomínáte na tento film, který si každý okamžitě zamiloval. Příběh celého filmu vypráví hlavní postava právě z této lavičky, což z ní s trochou nadsázky dělá ústřední lokaci celého filmu. Nezapomeňte, život je jako bonboniéra: nikdy nevíš, co ochutnáš.

Lavička na náměstí Chippewa v Savanně, Georgia
http://www.seeing-stars.com/ImagePages/ParamountTour-ForrestGumpBench.shtml

 

Schodiště k muzeu umění ve Filadelfii

Je chladné ráno, vy jste proběhli prázdnými ulicemi Filadelfie a jeden po druhém vybíháte všech 72 kamenných schodů před filadelfským muzeem umění. Na vrcholu triumfálně zvednete ruce a vítězně si zařvete. Kdo jste? No přeci boxer Rocky Balboa v jedné z nejslavnějších filmových scén ze snímku Rocky. Stejně jako lavička z předchozí části je asi i málokteré schodiště známé tak jako právě „Rockyho schodiště“, kde najdete i sochu slavného filmového zápasníka a kam každý rok vyběhnou, nebo alespoň vyšlapou, tisíce filmových fanoušků.

Schodiště k muzeu umění ve Filadelfii
https://fitapproach.com/hometown-marathon/

Vybrali jste filmovou destinaci svému srdci nejbližší? Pak už není na co čekat a můžete si zavčasu vyřídit své povolení ESTA pro cestu do Spojených států, vzít si foťák a vyrazit na cestu za místy spojenými s vašimi filmovými idoly.