outlet

Návštěva Spojených států přináší spoustu zážitků – podíváte se do nejrůznějších měst, nejznámějších světových muzeí a ve volných chvílích si budete užívat výtečného jídla místních restaurací. Ale přiznejme si – lidé z celého světa sem nejčastěji cestují za obrovskými nákupními možnostmi. Aby ne – ceny a poplatky jsou zde mnohdy několikanásobně nižší, než v jiných zemích. Pokud tedy do Spojených států za nákupy oblečení míříte, určitě byste neměli přehlédnout outletová obchodní střediska.

Outletové obchody jsou obrovská nákupní střediska, kde najdete „obchody slev“ či „továrenské obchody“ těch největších a nejznámějších značek oblečení. Zde jsou veškeré jejich produkty prodávány se slevami, které se mnohdy pohybují v rozmezí od 20 % až po 90 % z maloobchodní ceny. Outletové obchody jsou podobné obyčejným obchodům s jedním zásadním rozdílem – ceny jsou zde mnohdy mnohonásobně nižší. Tyto obchody však najdete spíše mimo větší města, doporučujeme je tedy navštívit autem. Níže naleznete seznam pěti nejlepších outletových obchodů v USA. Připravte si plán pro zdolání nákupní horečky, sežeňte si cestovní registraci ESTA pro Spojené státy a vyrazte nakupovat až do roztrhání těla!

  • 1. Sawgrass Mills Mall – Sunrise, Florida. Tento obrovský outletový obchod, který se nachází necelou hodinu od Miami, je největším outletovým centrem v USA. V Sawgrass se nachází více než 350 obchodů, ve kterých najdete produkty v řádech od luxusního zboží z Evropy až po domácí dekorace. Najdete zde také značky toho nejlepšího, tedy například Burberry, Saks Fifth Avenue, Polo Ralph Lauren, the Gap, Gucci, Tori Burch and Bed či Bath & Beyond. Jedná se o opravdový nákupní ráj – navštívit tu můžete i výtečné restaurace v čele s P.F. Chang’s a Grand Lux Café.
  • 2. Woodbury Common Outlet Mall – Central Valley, New York. Tento outletový obchod najdete zhruba hodinu severně od New Yorku a nabídne vám 220 obchodů, ve kterých najdete zboží od těch nejluxusnějších značek po elektroniku. Honosí se značkami jako jsou například Armani Exchange, Brioni, CH Carolina Herrera, Prada a Tommy Hilfiger.
  • 3. Orlando International Premium Outlet Mall – Orlando, Florida. Přímo v samotném srdci Orlanda na International Drive se vám otevře možnost nákupu ve 180 obchodech, kterým dominují velmi známé značky, jako například BCBG Max Azria, Coach, Lacoste, Michael Kors a Tourneau – každý si tedy v tomto obřím obchodě přijde na své. Mimo nakupování můžete v blízkosti navštívit také Disney World či Universal Studios a to už rozhodně stojí za zvážení.
  • 4. Camarillo Premium Outlets – Camarillo, Kalifornie. Toto místo se nachází pouhých 45 minut severně od Los Angeles a nabídne vám možnost navštívit 160 obchodů s produkty renomovaných značek, kterými jsou například Banana Republic, Barneys New York, Neiman Marcus a Nike. Díky snadnému přístupu k nejzábavnějším atrakcím v Los Angeles můžete nakupování v Camarillu zkombinovat s návštěvou Hollywoodu, Santa Barbary či dalších známých míst.
  • 5. Las Vegas Premium Outlets – Las Vegas, Nevada. Pokud míříte do města, které nikdy nespí, a rádi byste si oblékli něco nového, Las Vegas Premium Outlets je pro vás to pravé místo, které tu najdete rovnou dvakrát. Nabízí přes 150 obchodů se značkami, jako například Calvin Klein, Cole Haan, Ferragamo či Tag Heuer.

Nakupování v USA je velmi zábavná a vzrušující zkušenost se spoustou možností v kombinaci s výtečnými cenami. Většina produktů si své ceny drží i přes silnější kurz dolaru, pořád se tedy nákupy v těchto místech vyplatí více než v jiných zemích.

Ideální je navštívit tyto obchody v době státních svátků, jakými jsou například únorový Den prezidentů, Vzpomínkový den v květnu či Den nezávislosti, který připadá na čtvrtého července – již tak nízké ceny jsou totiž v tato období ještě nižší.

Naplánujte si životní nákupní dovolenou a získejte vaši cestovní registraci ESTA pro Spojené státy co nejdříve, abyste stihli ty největší slevy!

Registraci k cestovnímu vízu Esta naleznete zde.

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.