Typicky červená “celebrita mezi mosty” — Golden Gate Bridge — spojuje na západním pobřeží okres Marin County a druhé nejhustěji zalidněné město (po New Yorku) v USA, San Francisco, jehož je tento nejslavnější visutý most světa hlavní ikonou. Slavné kalifornské kopcovité město toho ovšem nabízí o mnoho víc. Zde je seznam deseti míst, která byste neměli při návštěvě San Francisca vynechat.

 

  1. GOLDEN GATE BRIDGE

most Golden Gate v San Franciscu

Pochopitelně. Dechberoucí výhled na San Francisco si můžete užít při pěší procházce, na kole nebo naskočte na vyhlídkový autobus, jež staví na místě zvaném Vista Point, z něhož je výhled na samotný most nejkrásnější.

 

  1. ALCATRAZ

bývalá věznice Alcatraz

Ostrov Alcatraz, ležící asi 2 kilometry od pobřeží, je jednou z nejnavštěvovanějších míst v San Franciscu. Do roku 1963 zde sídlila slavná přísně střežená věznice, dnes jde zejména o významnou historickou památku.

 

  1. UNION SQUARE

union square

Pokud vás láká ubytovat se v pulzujícím epicentru, zvolte okolí náměstí Union Square, které je obklopeno nejen hotely, ale take obchoďáky, butiky, suvenýry, galeriemi a divadly, restauracemi, kluby, bary, salóny krásy… ano, prostě “tím vším”.

 

  1. CABLE CARS

slavné cable cars

Česky “kabelová tramvaj”, je další typickou záležitostí San Francisca. V historickém prostředku místní hromadné dopravy se můžete, úplně jako ve filmu, projíždět strmými kopci tohoto ikonického města a nasávat tak naplno jeho atmosféru.

 

  1. FERRY BUILDING MARKETPLACE

Ferry Building marketplace, San Francisco

Jedná se o fantastické tržiště na půdě historické přístavní budovy, kde se musíte zastavit pokud jste blázni do jídla. Čeká vás nepřeberné množství obchůdků a stánků plných místních specialit i pokladů světové kuchyně. Každé úterý, čtvrtek a sobotu se zde konají prvotřídní farmářské trhy.

 

  1. GOLDEN GATE PARK

golden gate park, SF, Kalifornie

Překrásný park v centru města by klidně vydal na celodenní zábavu. Nabízí krásnou přírodu, hřiště, jezírka, pomníky, plácky jako stvořené pro piknik, okouzlující zahrady, místa pro konání koncertů i muzea. Je též pravidelným dějištěm mnoha sezónních aktivit a veřejných akcí.

 

  1. CHINATOWN

China Town

Čínská čtvrť je součástí mnoha amerických velkoměst a nechybí ani v San Franciscu. Jsou tady dokonce rovnou čtyři! To nejstarší a nejznámější hledejte podél ulic Stockton Street a Grant Avenue.

 

  1. FISHERMAN’S WHARF

san franciscsky Fishermans Wharf

Fisherman’s Wharf je čtvrť v severní části San Francisca, ležící na pobřeží sanfranciské zátoky. Veleslavné je zejména zdejší přístavní molo Pier 39, ze kterého návštěvníci mohou pozorovat lachtany. Užijte si projížďku lodí nebo si pochutnejte na famózních mořských plodech, které tady umějí jako málokde na světě.

 

  1. TWIN PEAKS

Twin Peaks, S.F., Kalifornie, USA

Chcete-li mít celé San Francisco jako na dlani, pak vyrazte na Twin Peaks. Jsou to dva kopce v centru města, ze kterých si město prohlédnete v celé jeho unikátnosti a kráse a ze všech stran. Ideálně si vyhlídkový výlet naplánujte na magický čas během východu a západu slunce. Velká romantika!

 

  1. OCEAN BEACH

San Franciscská Ocean Beach

Je libo bujarému městu na chvíli uniknout a přesunout se do zóny klidu? Vychutnejte si nádherný výhled na oceán jen malý kousek od centra na pláži Ocean Beach, kde si krásně odpočinete s vaším oblíbeným drinkem v ruce, ideálně v poloze horizontální. Poznávat všechny ty krásy San Francisca dá holt zabrat!