Pokud jste milovníkem hudby, milujete cestování a žijete v zemi jako je Česká republika, čtěte dál, protože v tomto článku s vámi budeme sdílet tři nejlepší města ve Spojených státech, o kterých si myslíme, že mají úžasnou hudební tradici. Pokud cestujete z Česka, nezapomeňte, že kvůli předpisům americké vlády musíte zažádat o elektronickou cestovní autorizaci nazývanou ESTA Visa.

 

V tomto článku budeme hovořit o významu amerických hudebních žánrů (původem z Afriky), které se přizpůsobily afroamerickým hudebním trendům. Žánry jako jsou blues, soul, jazz, gospel a rhythm and blues poukazují na důležitou historickou, etnickou, kulturní a geografickou roli, kterou Spojené státy hrají na mezinárodní hudební scéně již od 18. století.

Náš top 3 výběr zahrnuje destinace spojované s hudbou, které můžete v USA navštívit, pokud tedy již máte vyřízená svou ESTA Visa autorizaci. 

Město Memphis  

memphis

Most Hernando de Sota

Město Memphis se nachází v jihovýchodní části státu Tennessee, kde se sbíhají řeky Mississippi a Wolf. Stát Tennessee je mezinárodně proslulý svou bluesovou hudbou, která skrze slova každé písně přenáší smutný a lyrický pocit. Město Memphis je domovem některých skvělých zpěváků bluesu, včetně B.B. Kinga, Anity Wardové, Arethy Franklinové a krále všech králů, nikdy nezapomenutelného – Elvise Presleyho. Blues původem pochází z afrických folklórních rytmů a křesťanských písní a byl společně s gospel hudbou a jazzem základem toho, co je dnes známo jako R&B (čili rhythm and blues).

 

New Orleans City 

 New Orleans

New Orleans

Město New Orleans se nachází na deltě Mississippi na jihovýchod od Louisiany. New Orleans je považováno za největší přístav Mississippi a sedmý největší přístav ve Spojených státech. Město je prezentováno v mnoha podobách skrze svůj multikulturní charakter z důvodu působení afrických, španělských, francouzských a latinskoamerických vlivů. Město je domovem známého Louise Armstronga, který vynikal na jazzové scéně, stejně tak i dalších vynikajících hudebních umělců jako Wynton Marsalis a Harry Connick. Je také mezinárodně uznáváno pro své festivaly; konkrétně pro události Mardi Gras, Jazz Fest a Sugar Bowl, které přispívají k turismu a také k zachování tohoto krásného města.

 

Chicago   

chicago

Chicago

Také známé jako Větrné město“. Chicago se nachází v okrese Cook Country ve státě Illinois a jihozápadně od Michiganského jezera. Je to třetí největší město ve Spojených státech. Mělo velký přínos jak pro hudební, tak i kulturní scénu, je totiž hudebně i mezinárodně známé pro propagaci, produkci a sponzorování hudebních žánrů, včetně některých z již zmíněných jako je blues, soul, jazz a gospel. V roce 1967 vznikla skupina The Big Thing, která jako první začlenila hudební nástroje jako saxofon, trumpetu a trombon do žánrů jako je rock, ale přitom si zachovala i rytmy, které Chicago proslavily. Minnie Ripertonová byla jednou z nejznámějších (ženských) představitelů soulu. Narodila se právě v Chicagu a mezi fanoušky soulu je velmi dobře známá.

V Chicagu se nacházejí také velmi známé taneční, operní a baletní společnosti, stejně tak i divadelní školy, které jsou domovem skvělých hvězd, což bezpochyby evokuje multikulturní charakter tohoto důležitého města. Na otázky typu „co dělat v Chicagu po setmění?“ existuje jasná odpověď – navštivte kluby Hard Rock Café či Planet Hollywood Chicago.