V následujícím článku nabízíme krátký popis čtyř přírodních divů spojených států. Tato místa mají své nesporné kouzlo a pokud budete na svých cestách Spojenými státy s povolením ESTA poblíž některého z těchto divů, určitě nesmíte jeho návštěvu vynechat.

Sopka Kilauea na Havaji

Tato sopka na Havajských ostrovech je stále činná a sahá do výšky 1247 metrů nad mořskou hladinou. S dalšími čtyřmi sopkami v podstatě tvoří ostrov Havaj. Protože se jedná o jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě, sopka stále chrlí lávu a zatvrdlá láva už ostrovu přidala pár stovek hektarů země. Havajané se sem dřív chodili modlit k bohyni ohně Pele a i dnes sem tryskající lávu, která stéká po úbočí sopky až jejímu úpatí, chodí obdivovat stovky turistů každý den. Pročtěte si další zajímavé články o Havajských ostrovech.

 Kilauea-volcano http://www.virtualuppermantle.info/images/Hotspots/Hawaii/Kilauea/Kilauea-volcano_Slideshow_1.jpg  

Niagarské vodopády ve státě New York

Od žhavé lávy havajské sopky se trochu zchladíme u světoznámých Niagarských vodopádů. Tyto vodopády najdete na hranici mezi USA a Kanadou a mezi státy New York a Ontario. Nejlépe se k nim dostanete z města Buffalo nebo New York, a to buď autem nebo autobusem. Při návštěvě vodopádů si můžete zajít do jeskyně ve spodní části nebo si zaplatit výlet lodí po americké straně vodopádů. Zajímavostí je, že tudy proteče až pětina veškeré pitné vody Spojených států a vznik vodopádů se datuje až do doby ledové. Zajímají vás Niagaraské vodopády a chcete se na ně zajet podívat? Pročtěte si článek, ve kterém najdete mnoho zajímavostí.

Niagarské vodopády https://a1.cdn-hotels.com/cos/production39/d602/d3f3efe0-86e9-11e6-a741-0242ac110051.jpg  

Delicate Arch v Arches National Park ve státě Utah

V tomto národním parku se budete cítit jako v jiném světě, jako v krajině jiné planety. Nachází se tu totiž na dva a půl tisíce pískovcových oblouků, které vytvořila eroze, tedy Příroda sama. Nejznámějším z nich je pak právě Delicate Arch vysoký asi 20 metrů a široký necelých 14 metrů. Jeho silueta se stala symbolem státu Utah a je známá po celém světě, což z něj po právu dělá kamennou ikonu. Delicate Arch v Arches National Park http://www.southernutah411.com/wp-content/uploads/2014/08/Delicate-Arch.jpg  

John Pennekamp Coral Reef State Park ve státě Florida

Tento spíše mořský park plný korálových útesů najdete kousek pod Miami. Plány vybudovat zde podmořský park spatřily světlo světa již ve třicátých letech 20. století a díky tomu si teď můžete prohlížet krásné korálové útesy ze člunů s proskleným dnem, s dýchacím přístrojem a ploutvemi jako praví potápěči, anebo jen se šnorchlem. Zajímavostí je určitě Ježíš v propasti, což je socha na dně moře asi 7,5 metrů pod hladinou, která sem byla v 50. letech minulého století ponořena záměrně. John Pennekamp Coral Reef State Park http://cdn9.dissolve.com/p/D846_2_009/D846_2_009_0004_600.jpg   Tak už víte, jestli se budete potápět u sochy Ježíše nebo snad ohřívat pod havajským vulkánem? Na každý pád nezapomeňte včas vyplnit online formulář ESTA a vyřídit si povolení ESTA pro cestu do USA.