Spousta amerických měst je krásných, ale královna takovéto krásy je jedna: San Francisco.  Navštivte s povolením ESTA severní Kalifornii, kde se snoubí úžasné prostřední s různorodou architekturou a jednou z nejrozmanitějších populací ve Spojených státech.  Úchvatné je také snadno dostupné okolí San Francisca, ve kterém lze najít oblasti s produkcí nejlepšího vína na světě, jako např. Napa Valley.  

Pokud cestujete do Spojených států a jste občanem jedné z 38 zemí, které nepotřebují vízum pro vstup, je důležité, abyste si zažádali o povolení ESTA do Spojených států před nástupem do letadla.  V San Franciscu je tak velké množství atrakcí a památek, že je lze jen stěží spatřit během jedné návštěvy.  Abyste si však svůj výlet do nejkrásnějšího města Ameriky co nejvíce užili, vybrali jsme několik atrakcí, které prostě musíte vidět za každou cenu.

Do San Francisca si můžete zakoupit přímou letenku z Prahy a využít jednu z pravidelných linek. Připravte se však na dlouho cestu s mezipřistáním v Londýně nebo v New Yorku. Pokud je však plán vaší cesty jiný a před San Franciscem chcete navštívit ještě jiné destinace, bude nejlepší si cestu naplánovat dle svého průvodce po USA.

Snadno se do Friska (jak se také San Franciscu říká) dostanete například autem ze San Diega nebo z Los Angeles po dálnici I-5.

Co nesmíte vynechat?

Golden Gate Bridge

1. Golden Gate Bridge – Na tento symbol San Franciska je úžasný pohled.  Most držel světové prvenství v nejdelším rozpětí od svého postavení v roce 1937 až do roku 1964.  Spojuje San Francisco s okresem Marin County a je dlouhý 2,7 kilometrů.  Jedná se o nejfotografovanější most na světě.

alcatraz

2. Alcatraz – nechvalně proslulé ostrovní vězení, které se nachází v přílivu San Francisco Bay, sloužilo jako federální vězení až do roku 1963.  V minulosti zde byli umístěni pověstní američtí kriminálníci jako např. Al Capone, George „Machine Gun“ Kelly a James „Whitey“ Bulger.  Vězení Alcatraz je známé tím, že se nikdy žádnému z chovanců nepodařilo utéct (i když bylo zaznamenáno 36 neúspěšných pokusů).  Na ostrov se pořádají výlety a jeho návštěvu vám rozhodně doporučujeme.

fishermans whalf

3. Fisherman’s Wharf – Tato přístavní hráz na severním nábřeží San Francisca je mezi turisty velice oblíbená.  Můžete zde najít mnoho atrakcí včetně slavného mola Pier 39, které bylo přestavěno na atrakci s nespočtem restaurací a obchodů a akváriem.  Návštěva vás určitě nezklame.

chinatown

4. Chinatown – Čínská čtvrť v San Franciscu je nejstarší a největší ve Spojených státech.  Je domovem největší čínské komunity mimo Asii a procházka místními ulicemi je díky autentické atmosféře skutečným zážitkem.  V této čtvrti se nachází množství čínských restaurací.

painted ladies

5. Painted Ladies – V San Franciscu je největší koncentrací viktoriánské architektury v celých Spojených státech a „Painted Ladies“ jsou tou nejlepší ukázkou.  Název „Painted Ladies (Malované dámy)“ se používal pro domy, které byly postavené ve viktoriánském a edvardovském stylu a byly natřené třemi a více barvami.  Nejlepší ukázky této architektury lze spatřit z náměstí Alamo Square.  Tyto domy společně s mostem Golden Gate Bridge jsou považovány za symboly města.

6. Lanovka – San Francisco je jedním z mála amerických měst, ve kterém se můžete stále projet lanovkou. Lanovka v San Francisku je poslední ručně ovládanou lanovkou na světě.  Můžete se projet na jedné ze tří tras, které jsou dalším symbolem města.  Můžete jet například ze stanice Union Square do Fisherman’s Wharf.

cable cars

7. Lombard Street – Jedná se o jednu z nejslavnějších ulic San Franciska, a to díky řadě prudkých zatáček, pro které si tato ulice vysloužila přezdívku „nejklikatější ulice světa.“  Pohled na město z kopce Russian Hill je nádherný a při sjíždění ostrých zatáček se jistě pobavíte.

lombard street

8. Twin Peaks – Tyto dva kopce jsou nejvyššími body ve městě a nabízejí panoramatický pohled na už tak panoramatické město.  Pokud chcete ulovit ty nejlepší snímky města, neměli byste toto místo vynechat.

twin peaks

San Francisco je jednou z ikon Ameriky a bezpochyby tou nejkrásnější.  Navštivte díky bezvízovému povolení ESTA tento úžasný mix rázné krajiny, přírody, architektury a rozmanité a kosmopolitní povahy, které ze San Francisca činí prvotřídní město.  Žádný výlet na západní pobřeží USA nebude kompletní bez návštěvy tohoto skvostu.  

Přečtěte si další články

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.