Chcete poznat krásy USA? Procestujte západní pobřeží, kde vás na každém kroku oslní něco zajímavého. Sepsali jsme pro vás rady a tipy na místa, která musíte zaručeně vidět a také několik tipů, které se na cestu hodí.

Jaký zvolit způsob dopravy po USA?

Pokud cestujete napříč spojenými státy, máte hned několik možností, jak se dopravit z jednoho místa na druhé.

Jeden z nejpohodlnějších způsobů je cestování letadlem. Je také časově efektivní – let, který trvá několik málo hodin, vám ušetří třeba i vícedenní přejezd autem nebo autobusem. Zpáteční let z východního na západní pobřeží seženete v průměru kolem $450, ale pokud budete mít štěstí, sežene letenku i za $100.

Cestování napříč státy autobusem nebývá příliš pohodlné. Jedná se ale o nejlevnější způsob dopravy. Ve většině států naleznete dopravních společností hned několik, které vypravují autobusy poměrně často. Jedna z nejznámějších společností je Greyhound, u které je možné zakoupit si speciální jízdenku na týden za $149 či na dva měsíce za $429. I v autobusové přepravě přeje štěstí těm, kteří se nebojí pátrat po zajímavých akcích. Společnost Megabus například čas od času nabízí jízdenku mezi Philadelphií a New Yorkem v akci za jeden dolar.

Oproti autobusu najdete ve vlaku větší komfort. Nenajdete však častá spojení a vlak bohužel také nejezdí do všech destinací. Jízdenky je možné sehnat od $190 na 15 dní a od $250 na 30 dní.

Jak zkombinovat možnost dostat se všude, neutratit za jízdenku celý rozpočet, a ještě mít dostatečný komfort? Odpověď je jednoduchá – půjčte si auto. Musí vám být více než 21 let a také musíte vlastnit kreditní kartu a mezinárodní řidičák. Nic víc už poté nepotřebujete.  Auto si můžete přes specializované portály objednat už z České republiky. Menší auta vycházejí zhruba na $200–260 týdně, ta větší v rozmezí $300–400. Doporučujeme si k tomu připlatit ještě zhruba $20 na den za havarijní pojištění.

Kam se na západě určitě podívat?

Jsou místa, kam cestují na západním pobřeží jednoduše všichni – Los Angeles, Las Vegas, San Francisco. Stojí to určitě za to, v každém z jednotlivých míst naleznete zcela jinou atmosféru, jiné lidi a jiné zážitky. A když už na západním pobřeží budete, neměli byste tato města jen tak obejít.

Los Angeles

nápis Hollywood na kopci v dálce

Druhé nejlidnatější město USA, známé také jako město andělů, leží na pobřeží Tichého oceánu. Když už zde budete, určitě musíte zavítat do Beverly Hills, které se řadí mezi nejbohatší místa na světě. Projděte se také po Rodeo Drive, což je světově proslulá nákupní zóna se značkovými obchody. Na březích Santa Monica se můžete v poklidu procházet za šumění moře a užívat si úžasný výhled na oceán. Naskočte také na autobusy, které nabízejí turistům jedinečný pohled do zákulisí Universal Studios a samozřejmě také nezapomeňte na Hollywood – nejfotografovanější nápis na svazích Hollywood Hills.

Pročtěte si další tipy na cestování po Los Angeles na cestovatelském webu Mahalo.

Las Vegas

nápis las vegas

Co se stane v Las Vegas, zůstane v Las Vegas. Město, které nikdy nespí a ve kterém naleznete celý svět jako na dlani. Pokud jste noční tvorové, určitě vás okouzlí divoké bary, kabarety a diskotéky. Hazard k tomuto městu neodmyslitelně patří, takže všudypřítomná kasina prostě nepřehlédnete. Pokud si chcete užít trošku relax, v každém hotelu naleznete obrovské bazény a wellness studia nebo si zahrajte golf na některém ze špičkových hřišť v okolí. Adrenalin zase můžete rozproudit na horských drahách v okolí. Určitě se projděte po ulici Las Vegas Boulevard, která je také přezdívána jako Strip. Jedná se o nejdůležitější tepnu tohoto místa, která je dlouhá asi šest kilometrů a naleznete na ni mnoho zajímavých atrakcí.

San Francisco

san francisko, ulice vedoucí z kopce dolů

San Francisko bývá označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Se svými chladnými léty, strmými kopci a těžce dopadající mlhou dokáže okouzlit každého návštěvníka. Pokud už vás sem nohy zavedly, určitě se musíte jít podívat na Golden Gate Bridge, visutý 2,7 km dlouhý most spojující San Francisko s Marin County. Uprostřed Sanfranciského zálivu je další zajímavost, kterou byste neměli vynechat – skalnatý ostrov Alcatraz, na jehož prostranství se tyčí obranná pevnost, která v letech 1934–1963 fungovala jako federální věznice.

Pročtěte si i další tipy na cestování v San Franciscu.

Poznejte ze západního pobřeží mnohem více

A ještě k tomu se pokochejte opravdu krásnými fotkami. Český cestoval a profesionální fotograf Jan Kábrt procestoval před pár lety celé západní pobřeží, posbíral mnoho zajímavých informací a zkušeností, a ještě navíc u toho zvládl pořídit spoustu skvělých fotografií. Pročtěte si jeho poutavé cestopisy a nechte se unášet atmosférou krásných fotografií.