Jak na Nový rok, tak po celý rok aneb kde v USA zažijete nezapomenutelného Silvestra

Stejně jako u nás, také v Americe patří oslavy přelomu roku k těm nejoblíbenějším, nejbujařejším a nejdodržovanějším v roce. A ačkoliv prožít poslední dny v kalendáři někde na horské chatě v Krkonoších či na Šumavě nemá jedinou chybu a mnozí američané by nám mohli jen závidět, každý z nás uvítá zpestření a změnu. Pokud právě vy toužíte letos po něčem méně obvyklém a navíc vás baví cestovat, nabízí se skvělá příležitost vyrazit za oceán právě na Silvestra. V USA čeká hned několik perfektních míst, kde vás velkolepý zážitek rozhodně nemine.

Která jsou ta nejlepší?

 

NEW YORK CITY

Novy rok v New York City

Nelze začít jinde — New York je tím úplně nejslavnějším místem, kde v Americe oslavy Nového roku prožít, a to díky legendární silvestrovské párty, která se každoročně odehrává na náměstí Times Square. Právě tady se sejde okolo 1 milionu lidí (přičemž další asi miliarda oslavy živě sleduje v televizi nebo online), aby pozorovali, mimo jiné, takzvaný “ball drop”, tedy slavnostní, 43 metrů a 60 sekund dlouhé spuštění světelné koule, jejíž dopad signalizuje začátek nového roku.

 

LOS ANGELES

Novy rok v Los ANgeles

Pro někoho k oslavám Nového roku neoddělitelně patří teploty kolem bodu mrazu, jiní raději před zimou utečou do krajin teplotně přívětivějších. V Americe je takovou destinací právě Los Angeles. Velkoměsto andělů má v repertoáru rozmanité večírky, oslavy a společenské akce, z nichž si vybere skutečně každý — od pro rodiny ideální obří slávy v Grand Parku v centru LA, nabízející delikatesy z food trucků s živou hudbou a bez alkoholu, až po nejrozmanitější “dospělácké”, často tematické párty po celém městě i v okolí.

 

CHICAGO

Novy rok v Chicagu

Co se počasí týče, Chicago je pravý opak vždy slunečného LA. Připravte si své nejteplejší kabáty. Rozličností společenského vyžití ovšem nezaostává. Skvělá zábava pro celou rodinu na vás každý rok čeká například na přístavním molu Navy Pier, kde se děti dosytosti vyblbnou na četných atrakcích, o půlnoci pak mohou s dospělými pozorovat spektakulární ohňostroj nad jezerem Michigan. Ještě nejvšednější možností je pak třeba oslava v zoologické zahradě Lincoln Park Zoo.

 

WASHINGTON, D.C.

Novy rok ve Washingtonu, D.C

Hlavní město USA láká na speciální novoroční oslavy probíhající v grandiózních washingtonských hotelech a také na nejeden překrásný ohňostroj. Kdo se necítí na davy lidí, uspokojí své společenské preference (a setká se, spíše než s cizími návštěvníky, s washingtonskými “místňáky”) v některém z místních barů. Samozřejmě ani v D.C. není nutno obávat se nouze o fantastické jídlo, skvělou hudbu ani pestrou zábavu.

 

LAS VEGAS

Novy rok v Las Vegas

Vy, hledající poklidnou a minimalistickou silvestrovskou oslavu nevadskou metropoli rovnou ze seznamu možných destinací vyškrtněte. Vy ostatní — hurá do města hříchů! Na poslední večer v roce se lasvegaská promenáda Las Vegas Strip uzavírá všemu moto-provozu a mění se v jednu obrovskou pouliční párty, které se každoročně zúčastní na 300 000 lidí z celého světa. O půlnoci pak místní kasina odstartují oslňující ohňostroje, vyznačující se precizní choreografií, u které se tají dech.

Oslavíte letos Silvestra mimo domovinu? A že právě v USA? Skvělý plán! Až se rozhodnete, kam konkrétně vyrazit, nezapomeňte na důležitý krok — vyřídit si před cestou povolení ke vstupu ESTA.

Pokud si nevíte rady, stačí se s námi spojit. S žádostí i jejím vyřízením vám svižně a ochotně poradíme.