V současnosti mnoho cestovatelů volí jak cestováním za dobrodružstvím, tak i ekoturistiku. Spojené státy nejsou výjimkou, což je dáno především jejich velkou rozlohou.

Od obrovských hor, lesů i lesních rezervací přes majestátní řeky a ohromující jezera, má tato země velkou přirozenou rozmanitost.

Mimo to, další z hlavní atrakce Spojených států jsou jejich rozsáhlé a působivé kaňony a údolí, která mají suché či polosuché klima a můžete je nalézt ve státech Arizona a Utah.

Pokud máte vášeň k přírodě, krajině a dobrodružné turistice a rozhodli jste se vycestovat do země strýčka Sama, zde najdete hodnotné a užitečné informace před tím, než vycestujete.

Cestování do USA je stále jednodušší. A pokud navíc žijete v zemi jako je Česká republika, stačí jen požádat o online povolení ESTA ke vstupu na území Spojených států před tím, než vycestujete.

ESTA vízum je jednoduše elektronický autorizační systém pro váš vstup na území Spojených států. Kvůli tomu není žádost o povolení ESTA ztrátou času, jak si mnoho lidí myslí. Ba naopak.

Dva z nejelpších výletů, které můžete podniknout, pokud jedete do Spojených států, jsou cesty skrze kolorádský Grand Canyon v severzní Arizoně a turistická prohlídka skrze Monument Valley, který naleznete také v Arizoně.

 

Grand Canyon, Arizona

Grand Canyon je pravděpodobně jedním z nejznámnějších geologických, stratigrafických formací na celém světě. Najdete jej v severovýchodní Arizoně a tento přírodní úkaz poskytuje ohromující výhledy, prostor pro pěší turistiku i dobrodružství.

Grand Canyon je vytvořen mnoha dalšími formacemi kaňonů, které mají různá jména, ale společně tvoří přírodní poklad.

Glen Canyon najdete na nejseverenějším místě tohoto přírodního úkazu. Tento kaňon obklopuje jezero Powell ve státě Utah a přestože má velmi suché klima, je toto místo naprosto úchvatné.

Najdete zde také ještě další dva kaňony, které rozhodně stojí za návštěvu. Kaňon de Chelly a Antelope kaňon se nacházejí také v úžasné krajině a dávají nám možnost pozorovat stratigrafické formace z různých geologických období na stěnách kaňonu.

Kaňon de Chelly má skalnaté podloží a obsahuje pozůstatky starověké civilizace známé jako Anasazi. Tyto pozůstatky se skládají ze základů starobylého troglodytského města s petroglyfy na dně kaňonu.

Antelope kaňon je velmi známý pro své ikonické červené tvary, které vytvářejí nádhernou přírodní podívanou pro turisty a stojí za to jej neopomenout a zachytit zde pár zajímavých fotografií.

 

Pročtěte si také: Navštivte nejznámější likérky v USA

 

Monunemt Valley, Arizona

Společně s Grand Canyon je tento kaňon považován za druhé nejoblíbenější místo pro turisty.

Neuvěřitelná pouštní krajina tohoto místa byla zvěčněna v mnoha kovbojských filmech.

Můžete se rozhodnout například pro projížďku vozy s náhonem na všechna čtyři kola se zdejšími obyvateli, abyste mohli vidět mnoho zajímavých formací a úžasných skal z první ruky.

Z nejznámějších a nejzajímavějších skalních formací v tomto údolí jsou “Tři sestry”, “Sluneční oko” a “Ucho větru”.

Díky tomu, že Monument Valley se nachází v indiánské rezervaci Navajo, budete moci okusit jejich život a kulturu, která má mnoho úžasných řemesel a skutečně jedinečnou architekturu.

A pokud by to pro vás stále nebylo dost, na druhé straně Monument Valley si můžete pronajmout pokoj v hotelu, kde strávil mnoho nocí známý herej John Wayne během natáčení mnoha jeho filmů a tiše se zde můžete zamýšlet během úžasných západů slunce.

Pokud tedy máte možnost sem vycestovat, nepromeškejte tato místa, která jsou považována za jedny z největších zázraků světa.

 

Stále si nejste jisti, zda si zažádat o povolení ESTA? Podívejte se na náš seznam nejčastějších otázek týkajících se žádosti o povolení ke vstupu ESTA.