Minule 10, dnes také — dáváme dohromady seznam dvaceti cestovatelsky nejzajímavějších míst USA, každé tak trošku z jiného soudku. Našli jste minule vysněnou destinaci? Tady je druhá polovina:

  1. SAN DIEGO

San Diego v Kalifornii

Leží na pobřeži v Kalifornii a na hranici s Mexikem. Právě mexické vlivy jsou v San Diegu nepopiratelně cítit, fantastickým jídlem počínaje — musíte ochutnat mořské plody! Nálada je uvolněná, počasí vždy slunečné a zábavy je kopec. Pro rodiny je povinností místní zoo.

 

  1. ASPEN

město Apsen v Coloradu

Lyžařů ráj. Snowboardistů samozřejmě také — coloradský Aspen je synonymem zimních sportů a také luxusu. Opravdový zážitek každého horomila. Přes léto je Aspen famózní i bez lyží, jeho krásy tehdy můžete objevovat během výletu či túry. Typická je také místní architektura.

 

  1. SAN ANTONIO

město San Antonio v USA

V Texasu leží město stejně tak moderní a novátorské jako na historii bohaté — San Antonio. Typická je pro něj kouzelná kolonáda podél řeky, kde se skvěle pobavíte, pokocháte, najíte nebo si třeba užijete romantickou vyjížďku loďkou.

 

  1. MIAMI

Miami ve státě Florida

Dovolenková destinace v USA non plus ultra. Písčité pláže, úžasné podnebí, typická architektura art deco, muzea, jídlo a noční kluby, vše na jednom místě. Pro mnohé američany je Miami vysněným místem, kde by chtěli zestárnout. Sakra dobře se tady totiž žije.

 

  1. GRAND CANYON

Grand kaňon v americkém Coloradu

Místo, které kaźdý rok navštíví miliony turistů, aby spatřili řekou Colorado vytvořený přírodní unikát ležící v severní Arizoně, Grand Canyon. Ačkoliv nejde o nejde o nejhlubší kaňon světa, udivuje lidstvo svou velikostí a překrásnou paletou barev.

 

  1. SAN FRANCISCO

kalifornské San Francisco

Úžasné město na severu Kalifornie, San Francisco, je známé pro velkou spoustu věcí. Tak například červený most Golden Gate by se dalo považovat za to nejtypičtější, obdivovat se dá pěšky, na kole či z auta. Nebo slavný Alcatraz! Nebo vynikající čínská čtvrť…

 

  1. LAS VEGAS

Las Vegas v Nevadě

Kasina, světla, obří margarity, polonahé ženy, hazard, replika eiffelovky nebo třeba celých italských Benátek — to vše a MNOHEM více čeká ve městě hříchů. Krom divokých večírků si tu užijete všemožná představení a vystoupení světoznámých zpěváků a všemožných umělců.

 

  1. YOSEMITE NATIONAL PARK

národní park Yosemity

Tento národní park se rozkládá na pohoří Sierra Nevada a je známý pro bohatost své flóry. Nejvíce si park užijete po svých, tedy nic pro vás, pokud nesnášíte túry. Pokud je opak pravdou, těšte se na všudypřítomnou zeleň, vodopády, louky, jezírka nebo ledovce.

 

  1. ORLANDO

americké mětso Orlando

Orlando se nachází na Floridě a je rájem pro rodiny, zvláště ty s menšími dětmi. Nikde jinde není tak obrovská koncentrace zábavních parků a podmořských světů jako práve tady. Tady si asi moc neodpočinete, protože nebudete vědět kam skočit dřív.

 

20. WASHINGTON DC

hlavní město USA Washington D.C.

Hlavní město Spojených států je skvělou dovolenkovou variantou jak zemi poznat. Kromě bohaté historie a architektury tohle kosmopolitní město nabízí také úžasnou atmosféru, kvalitní bary s živou hudbou nebo prvotřídní jídlo.

Tímto je našich 20 tipů na americkou dovolenou kompletních. Vybrali jste si a už se těšíte na vysněnou dovolenou v USA?

Pro cestu je potřeba vyřídit si ESTA víza – povolení ke vstupu do země. Rádi vám se vší pomůžeme tady.