V dnešním a příštím díle pro vás přinášíme seznam 20 z těch nejlepších měst a míst, které lze v Americe poznat. Rozmanitost “nabídky” možná mnohé z vás překvapí. Pokud byste rádi vyrazili do USA, ale neumíte se právě v nesčetných možnostech plně orientovat nebo se zkrátka rozhodnout, následující výběr toho úplně nejskvělejšího, co za oceánem čeká, vám dost možná pomůže — třeba se do jedné z destinací bláznivě zamilujete a bude jasno nebo naopak objevíte další inspiraci a nové možnosti…

 

  1. NIAGARA FALLS

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády je skupina tří vodopádů, jimiž prochází hranice mezi kanadskou provincií Ontario a americkým státem New York. Místo, které ročně přiláká na 30 milionů návštěvníků nabízí nezapomenutelný zážitek a výhled na nádhernou přírodu a tu neuvěřitelnou masu vody, která se majestátně valí dolů.

 

  1. NEW ORLEANS

New Orleans

O New Orleans se mluví jako o jednom z nejunikátnějších měst v USA. Kultura s francouzským nádechem, vynikající kuchyně, ohromující architektura, ale také místní jazzová scéna nebo každoroční oslavy masopustu — na to vše a víc láká největší město Louisiany.

 

  1. DENALI NATIONAL PARK

národní park Denali

Národní park Denali se rozkládá na horských oblastech Aljašky a je třetím největším v celé Americe. Na kole nebo pěšky poznáte překrásnou místní přírodu. S trochou štěstí zde spatříte třeba divoké lokální obyvatele jako medvědy grizzly, vlky nebo losy.

 

  1. SEDONA

Sedona v Arizoně

Město Sedona najdete v severní části státu Arizona. Známé je pro pulzující uměleckou scénu, všemožné spirituální retreaty nebo architekturu. Jeho jedinečná poloha navíc umožňuje vydat se na túry krásnou místní přírodou a kochat se typicky červenými pískovcovými giganty.

 

  1. PHILADELPHIA

Filadelfie

Spojené státy americké se zde v roce 1776 “narodily”, lokálové dnes městu říkají “Philly”. Povinností je ochutnat typický masovo-sýrový sendvič, jeden z pokladů světové pouliční kuchyně. Významné památky americké historie, zajímavá muzea a vše vzrušující, co moderní urbanizované USA skýtá.

 

  1. HAWAII

Hawai

Tropický ráj, který se rozkládá na stovkách ostrovů a malých ostrůvků v Tichém oceánu. Na Havaji je pořád letní počasí, celoročně výborné surfové podmínky, úžasná příroda a pláže jako ze spořiče obrazovky. Stále si udržuje tradice a oslavuje svou přírodu-milující kulturu během četných slavností a rituálů.

 

  1. LOS ANGELES

Los Angeles v Kalifornii

Hollywood!! … Je pouze čtvrtí v americké metropoli, která leží ve státě Kalifornie. Kromě toho, že je LA střediskem filmového a zábavního průmyslu, leží ve věčně slunečném místě podél tichomořské pláže, obklopeno horami a údolím a cestujete-li s dětmi — je domovem prvního Disneylandu vůbec.

 

  1. YELLOWSTONE

národní park Yellowstone

První národní park na světě byl založen již roku 1872 a rozkládá se na území 3 států. 96% patří Wyomingu, o zbytek se dělí Montana a Idaho. Slavný je třeba pro velké množství nádherných gejzírů nebo pro patrně nejhustější koncentraci divoce žijících druhů v celé Americe.

 

  1. NEW YORK CITY

New York City

Absolutní král(ovna) mezi americkými velkoměsty s sebou nese nekonečné množství ikonických míst, muzeí, restaurací, výhledů i zážitků. New York musí každý alespoň jednou navštívit, žádné druhé město není takové. Central Park, Empire State Building, Times Square, Socha svobody… a list dlouho pokračuje.

 

  1. SAVANNAH

město Savannah

Jižanský šarm města Savanna přiláká každý rok miliony cestovatelů. Jde o nejstarší město státu Georgia bohaté na historii, typickou architekturu 19. století a krásnou přírodu, proslulé přívětivost místních obyvatel k návštěvníkům.

První polovinu dnes máme, na dalších 10 top míst se podíváme příště.

Potřebujete pomoct? Povolení ESTA ke vstupu do USA pro vás zařídíme tady.