Které kouty jsou dle náruživých cestovatelů, těch zahraničních i amerických, v USA ty naprosto nejúchvatnější? Které z nich byste určitě měli zvážit pro svou cestu za oceán? V dnešním díle jsme pro vás připravili seznam deseti překrásných destinací v Americe, které by měl každý na vlastní oči spatřit. Inspirujte se s námi, vyberte svého favorita a naplánujte si svou příští cestu snů!

 

  1. YOSEMITSKÝ NÁRODNÍ PARK, Kalifornie

yosemitský národní park

Spektakulární geologický úkaz! Yosemitský národní park se nachází v horách Sierra Nevady a pyšní se ohromnými skalními útvary, nádhernými vodopády a úžasnou přírodou. Jeho krásy se sjíždějí obdivovat cestovatelé již po celá staletí a je jasné proč — jde prý o nejkrásnější místo USA vůbec.

 

  1. NÁRODNÍ PARK CRATER LAKE, Oregon

národní park Crater Lake v USA

Na druhém místě najdeme jediný národní park státu Oregon, ležící v Kaskádovém pohoří. Hlavním místním lákadlem je Kráterové jezero sopečného původu, které je 589 metrů hluboké, a tedy nejhlubší v USA. V jeho blankytně modré hladině se zrcadlí zasněžené vrcholky hor, které jezero lemují… Jaká to nádhera!

 

  1. VELKÝ KAŇON, Arizona

Velký kaňon ve státě Arizona

Proslulý Grand Canyon vytvořila obří síla řeky Colorado a je stejně tak dechberoucí když k němu vyrazíte po svých, jako z ptačí perspektivy (kaňon lze přeletět také helikoptérou). Jeden z nejslavnějších přírodních úkazů Spojených států ročně navštíví na 5 milionů lidí.

 

  1. MONUMENT VALLEY, Arizona/Utah

Monument valley v Severní Americe

Co by kamene dohodil od Grand Canyonu, najdeme další navštívení hodné místo — česky: Údolí monumentů. A kdo zavítá, rázem se ocitne na pravém divokém západě.Typické jsou pro toto úžasné místo červené pískovcové stolové hory, tyčící se z plochého údolí, z nichž nejvyšší dosahuje až 300 metrů.

 

  1. NÁRODNÍ PARK GRAND TETON, Wyoming

scenérie národního parku Grand Teton

Další skvostný národní park, jenž nese jméno podle nejvyšší hory wyomingského pohoří Teton Range, Grand Teton (4 199 m n. m.). Park nabízí na 320 km turistických tras. Nejen toto krásné pohoří, ale také četná jezera a jezírka a rozmanitá fauna i flóra řadí Grand Teton mezi nejkrásnější místa Ameriky.

 

  1. NÁRODNÍ PARK BRYCE CANYON, Utah

Národní park Bryce kaňon ve státě Utah

Opět červený kámen, opět Koloradská plošina, opět pohled, na který se nezapomíná. Národní park Bryce Canyon není vlastně vůbec žádný kaňon, nýbrž soubor stovek rudých pískovcových skalních věží (v USA se jim říká “hoodoo”). Pro vizuálně nejskvělejší zážitek zamiřte do jižního cípu a naplánujte kochání na rozbřesk či západ slunce.

 

  1. ALJAŠKA

rozlehlá a krásná Aljaška

Aljaška je tak ohromující, že top desítku nejkrásnějších míst obsadila rovnou celá. Nejsevernější i nejzápadnější stát USA toho má tolik co nabídnout! Tak třeba tady narazíte na nejvyšší horu Spojených států — Mount McKinley (6 194 m n. m.), ale také největší pevninské ledovce v zemi, 3 miliony ledovcových jezer a neskutečně bohatou přírodu.

 

  1. JEZERO TAHOE, Kalifornie/Nevada

jezero Tahoe v Kalifornii a Nevadě

Na hranici států Kalifornie a Nevada se nachází 2 miliony let staré jezero Tahoe, které je zároveň prý tím nejkrásnějším v Americe. V létě můžete relaxovat na nádherných slunečných plážích, projet se okolo jezera na kole nebo po jeho hladině loďkou, v zimě s sebou vezměte lyže či zateplenou turistickou obuv.

 

  1. MONTANA

divoká příroda Montany

Po Aljašce ještě jeden “stát se vším všudy”. Montana je jedním z horských států na západě USA a nabízí ohromující horskou scenérii, panenskou přírodu i kouzelná malebná městečka — po celé své rozloze. Přesto, že je tento málo osídlený stát jedním z deseti nejkrásnějších destinací, je zároveň relativně málo navštěvovaný turisty.

 

  1. YELLOWSTONSKÝ NÁRODNÍ PARK, Wyoming

proslulý Yellowstonský národní park

Naší desítku uzavírá nejstarší americký národní park. Je rozmanitý, pestrobarevný a hrozně krásný! Specialitou jsou oslňující gejzíry, park ale skýtá také třeba nekonečné zelenající se louky i další skvosty panenské přírody. Nejlepší je přijet během začátku léta, kdy všechno ožije a kvete.

Jedete do Ameriky? A máte už vyřízené povolení ESTA? Pro pomoc s žádostí i vyřízením nás neváhejte kontaktovat zde.