Minule jsme se začali věnovat čtrnáctce nejúžasnějších míst v USA, která bezesporu stojí za to vidět a zvládli jsme první půlku. Dnes nás tedy čeká zbylých 7 TOP amerických destinací a tipů na vaší příští zaoceánskou dovolenou.

 

  1. GOLDEN GATE BRIDGE

fotografie proslulého mostu Golden Gate v San Franciscu, Kalifornie

Proslulý most typicky červeno-oranžové barvy najdeme v neméně slavném americkém městě San Francisco. Byl postaven v třicátých letech a od té doby se stal symbolem Kalifornie. Uvidět tak ikonickou stavbu na vlastní oči nezrychlí tep jen málokomu. Ačkoliv samotné kochání mostem je zážitkem samo o sobě, je samozřejmě také se po něm projít, projet na kole nebo autem.

 

  1. THE FREEDOM TRAIL V BOSTONU

trek The Freedom Trail ve městě Boston

Freedom trail neboli cesta svobody je název 4 kilometry dlouhé trasy napříč historického centra města Boston, kde návštěvníci poznají mnoho z těch nejvýznamnějších amerických historických památek a atrakcí. Pokud neradi chodíte, nebude to asi nic pro vás. Ale pokud milujete historii, architekturu a cestování plné nového poznání, je tohle místo jako ráj na zemi.

 

  1. TIMES SQUARE

obrízek jednoho z nejslavnějších náměstí na světě, the Times Square na Manhattanu v New Yorku

Nejslavnější náměstí New Yorku je známé pro své pompézní billboardy a reklamy, velkolepé novoroční oslavy a obrovskou energii. Skýtá v samém srdci Manhattanu. Kdo chce zažít co nejvíce z NYC takzvaně instantně, nechť se postaví na roh této výjimečné křižovatky, kde — pokud tedy zrovna neřádí virus — se pořád něco děje. Times Square každopádně patří k místům, která by měl alespoň jednou každý navštívit.

 

  1. BÍLÝ DŮM

fotografie Bílého domu,m tradičního sídla amerických prezidentů

Dalším z nejnavštěvovanějších míst v USA je jeden z nejslavnějších domů světa a sídlo amerických prezidentů — Bílý dům. Nachází se v hlavním městě, Washingtonu D.C. a byl domovem všech prezidentů USA kromě jednoho, George Washingtona. Přestože byl Bílý dům roku 1814 poničen britskými jednotkami, o 4 roky později byl opraven a svému účelu čile slouží dodnes.

 

  1. WALT DISNEY WORLD RESORT

zábavní park World Disney v Orlandu, Florida

Kdo by neznal tenhle obří zábavní park ve floridském Orlandu! Tohle kouzelné místo plní sny malým i dospělým už po několik desítek let a zájem o něj neupadá. Celý komplex se skládá z množství tematických parků, vodních parků, divadel, obchodů, restaurací, ale i třeba golfového hřiště. Mnozí návštěvníci proto volí ne odpoledne, ale rovnou několik dní, aby tento úžasný svět stihli poznat.

 

  1. SAN ANTONIO RIVER WALK

trail podél řeky ve městě San Antonio

Promenáda podél řeky ve městě San Antonio je jedním nejkrásnějších a nejlepších míst v USA, kde si užít den plný procházek, skvělého jídla, romantických plaveb nebo nakupování suvenýrů. Pěší zóna lemuje řeku San Antonio, která protéká srdcem města a je plná vynikajících barů, restaurací i všemožné zábavy, jako třeba živých hudebních vystoupení, to vše ve stínu stromořadí podél hlavního městského toku.

 

  1. NIAGARSKÉ VODOPÁDY

obrázek Niagarských vodopádů na severu USA

Naší čtrnáctku uzavírají překrásné Niagarské vodopády, nacházející se na hranici USA s Kanadou. Jedná se o soubor tří vodopádů — největší Horseshoe Falls, v USA ležící American Falls a nejmenší Bridal Veil Falls. Pokud se vám někdy podaří do těchto končit zavítat, tento zážitek si za nic nesmíte nechat ujít.

Tak to bylo 14 TOP nejobdivovanějších míst v USA, našli jste svého favorita?

Potřebujete pomoc s žádostí o povolení ESTA? Pomůžeme vám zde!