Už se těšíte, až zase bude možné bezstarostně cestovat? Spojené státy americké jsou krásnými a zajímavými místy prošpikované a k vidění toho nabízí opravdu velkou spoustu. Jsou proto perfektní volbou pro první po-covidové dobrodružství. Vybere si tady opravdu každý, ať už osamělý cestovatel, partička kamarádů nebo rodina s malými dětmi. Pro rychlou orientaci jsme pro vás v dnešním a příštím díle dali dohromady čtrnáctku toho nejskvělejšího, čím USA své návštěvníky vábí. Na které z následujících míst se toužíte podívat vy?

 

  1. YELLOWSTONSKÝ NÁRODNÍ PARK

termální voda v Yellowstonském národním parku

Prastarý sopečný útvar, který je součástí tohoto patrně nejkrásnějšího (a určitě nejstaršího) přírodního parku v Americe, je hlavním autorem místní jedinečné krajiny. Řeka Yellowstone River lemovaná dechberoucími vodopády, gejzíry a termální prameny je jen drobným příkladem všudypřítomné krásy. Nechybí bohatá a unikátní fauna i flóra, se zástupci jako je bizon nebo medvěd grizzly. Úžasné místo.

 

  1. SOCHA SVOBODY

obrázek Sochy svobody s Manhattanem na pozadí

Jeden z nejikoničtějších symbolů americké svobody a zároveň největší socha světa. Kdo by si nepřál na vlastní oči spatřit tento přes 46 metrů vysoký historický monument. K soše se jednoduše dostanete z newyorského přístavu, z dálky jí lze dobře spatřit například z parku Battery. Není ale problém dostat se mnohem blíž — pomocí trajektu.

 

  1. GRAND CANYON

rozervané skalnaté údolí typické pro Grand Canyon

Tato přírodní podívaná se právem stabilně drží na předních příčkách nejnavštěvovanějších míst v USA. Velký kaňon byl vytvořen působením protékající řeky Colorado, která krajinu proměnila v místo připomínající skoro až jinou planetu. Hojně navštěvovaný národní park je návštěvníkům dobře přístupný a umožňuje toto místo spatřit mnoha způsoby, ať už obyčejně po svých, nebo třeba z ptačí perspektivy.

 

  1. LAS VEGAS STRIP

noční osvětlené ulice proslulého Stripu ve městě Las Vegas v Nevadě

Las Vegas Strip je název hlavní ulice, která město hříchů protíná a na každém kroku překvapí něčím velkolepým nebo bláznivým. Spatříte všechny slavné hyper resorty, hotely a kasina, ale také třeba Eiffelovu věž nebo malé Benátky. Všude je spousta světel, tančících fontán a nepřeberných možností jak strávit nejen den, ale zejména noc. Ulice jako je Las Vegas Strip je holt na světě jen jedna…

 

  1. NÁRODNÍ PARK GLACIER

ledovcové jezero a hory v národním parku Glacier

Nachází se v americkém státě Montana a nabízí dost možná tu nejkrásnější horskou krajinu ve Spojených státech vůbec. Nejen majestátní horstvo, ale také překrásná jezera, údolí, vodopády, ledovce… hotová horská pohádka a pohled, který se v životě často neopakuje. Národní park Glacier je rájem pro všechny milovníky zimy, kteří její krásy nejraději objevují po svých.

 

  1. GATEWAY ARCH

kovový pamětní oblouk v St. Louis ve státě Missouri, záběr z ptačí perspektivy

Tento pamětní kovový oblouk se nachází v St. Louis ve státě Missouri a oslavuje zásluhy tohoto města během osídlování amerického Západu. Jeho hodnota však není pouze historická, ale také umělecká. Přes den oblouk hrdě odráží paprsky poledního slunce, po soumraku se o jeho viditelnost na kilometry daleko postará noční osvětlení. Je dokonce možné výtahem vystoupat na vrchol oblouku a užít si velkolepý výhled na celé město.

 

  1. WAIKIKI

obrázek pláže Waikiki na Havajských ostrovech, které patří k USA

Najdeme tady tu úplně nejproslulejší pláž havajských ostrovů a pravděpodobně i celého tichomoří, kterou turisté z celého světa nadšeně navštěvují již celé století. Dnes od Waikiki můžete čekat koktejl exotického ráje a moderní metropole. Přivítá vás nejen neuvěřitelná příroda, ale skvělé restaurace, obchody, vlny na surfování a mnoho mnoho dalšího.

To bylo prvních 7 nejobdivovanějších míst v Americe, pokračovat budeme zase příště.

Potřebujete poradit s povolením ke vstupu do USA ESTA? Rádi vám s ním pomůžeme.