Máte rádi tajemno, strašidelné historky a mrazení v zádech? Pokud ano, připravili jsme pro vás výběr těch nejstrašidelnějších míst ve Spojených státech. Pohodlně se usaďte a raději si nechte rozsvíceno.

Azyl pro psychicky nemocné Trans-Allegheny, Západní Virginie

Tato budova byla domovem mnoha psychicky nemocných lidí od roku 1864. Než byl azyl v roce 1994 uzavřen, zemřely zde stovky lidí. Říká se, že duchové, kteří zde straší, se datují až do doby éry Americké občanské války, kdy zde byly vojenské budovy. Můžete se zúčastnit dvouhodinové prohlídky, během které navštívíte čtyři místa s největší paranormální aktivitou. Pokud je to pro vás málo, je možné se zapsat na osmihodinový lov duchů, který se odehrává v noci.

trans-allegheny

 

Jerome, Arizona

V městečku Jerome se už dávno měď netěží, zato zde však zůstali duchové až z dob Divokého západu. V Jerome nyní žije zhruba 400 lidí (z původních 15 000 během vrcholu těžby), ale podle legendy je zde obyvatel mnohem více – duchové pocházející z neštěstí během těžby nebo přestřelek. Jedním obzvláště známým přízrakem je ten prostitutky Sammie Dean, která byla uškrcena zákazníkem ve staré čtvrti Crib District. Její duše bloudí ulicemi a hledá svého vraha, který nebyl nikdy dopaden.

jerome-arizona

 

Sultánův palác, Louisiana

Dům na s číslem popisným 716 na ulici Dauphine St je postaven v klasickém francouzském stylu s typickým tepaným zábradlím a velkým dvorem. V průběhu 19. století šlo ale o dům hrůzy. Bydlel v něm Sultán, bohatý muž, který vedl neřestný život, měl několik manželek a harém, ve kterém držel ženy a mladé hochy proti jejich vůli. Sousedé si mnohokrát stěžovali na násilí a užívání opia v domě. Nejzáhadnější však bylo Sultánovo úmrtí. Nechal se zaživa pohřbít na dvorku poté, co jeho ženy a harém byli rozsekáni v krveprolití způsobeném neznámým pachatelem. Dnes lidé věří, že je to jeho rozzlobená duše, která způsobuje nezvyklé zvuky, hlasitou hudbu nebo podivné pachy. Bývalé nájemnice si stěžovaly na nevítané dotyky a věří, že jde o starého Sultána, který pořád zkouší své staré triky na ženy.

sultanuv-palac-louisiana

Jestli je vám mrazení v zádech příjemné, není nic jednoduššího než skočit na první letadlo a jet se na uvedená místa podívat osobně. Třeba právě vy uvidíte ducha Sammie Dean nebo Sultána. Před cestou se si ale nezapomeňte vyřídit cestovní povolení ESTA, abyste pak netrnuli strachy na letišti.