Skip to content

V jakém případě byste měli obnovit povolení ESTA, i když je již schválené?

V jakém případě byste měli obnovit povolení ESTA, i když je již schválené?

Existují případy, kdy musí být ESTA obnovené i v případě, že ještě nevypršela jeho platnost. K tomu dochází, pokud změníte nebo obnovíte svůj pas, nebo pokud je změněno vaše jméno, země pobytu nebo pohlaví. Také k tomu dochází v případě, že se změní okolnosti související s odpověďmi na otázky v žádosti. Potom budete vyzváni k obnovení svého ESTA a měli byste poskytnout aktuální informace.

Příklad 1: Rupert

Rupert strávil dovolenou s přáteli v Arizoně v Texasu. Při návratu měl Rupert malý problém se zákonem.
Rupert ví, že když žádal online o své povolení ESTA, odpověděl ne na otázku, zda měl někdy nějaký problém s justicí.
Rupert má v úmyslu jet brzy zpět do USA. Rád by navštívil New York.
Vzhledem k tomu, že se změnily okolnosti, díky kterým odpověděl na zmíněnou otázku ohledně soudu ne, musí požádat o nové povolení ESTA a odpovědět na tuto otázku pravdivě, aby mu byl znovu umožněn vstup do USA.
Toto je postup, který Americký imigrační úřad žádá od všech cestujících do USA, kteří těží z programu bezvízového styku.

Příklad 2: Teresa

Teresa je britským občanem. Žije a pracuje v Římě a často cestuje do Houstonu na krátké pracovní návštěvy. V Římě potkala Giuliana, kterého si loni v dubnu vzala.

Teresa je velmi hrdá na své příjmení Charlton, proto si po svatbě přála své příjmení ponechat a přidat k němu příjmení svého manžela Mannino.

Teresa a Giuliano chtějí strávit svou příští dovolenou v Los Angeles.

Avšak Teresa už nebude moci použít své stávající povolení ESTA z cesty do Houstonu, protože je na něm jméno Teresa Charlton, zatímco dnes už je její pravé jméno Teresa Charlton Mannino.

Bude tedy muset požádat o nové povolení s jejím řádným plným jménem.