Výlety pod vodou

Pokud jste z těch, kteří si rádi oblečou neopren a připnou kyslíkovou bombu, jistě se také rádi pokocháte životem pod mořskou hladinou. Díky vízu ESTA můžete navštívit pobřeží USA a nalézt spoustu zajímavých míst pro potápění jako dělaných. Karibské moře a ostrovy Spojených států také nabízejí lákavou podívanou, a to i pro ty nejzkušenější potápěče. Pokud si tedy chcete vychutnat potápění, pomůže vám náš bezvízový program navštívit sedm destinací v USA, které za to rozhodně stojí.

Oahu, Havaj

Oahu, neboli místo setkání, je třetím největším havajským ostrovem, největším turistickým lákadlem a jedním z míst, kam se můžete díky vízům ESTA podívat, Ze všech ostrovů má nejvíce obyvatel a naleznete zde většinu turistických středisek. Jedná se o velmi rušné místo. Pokud však chcete turistickému ruchu uniknout, není nic lepšího, než zmizet pod hladinou Pacifiku – pochopitelně s potápěčskou výbavou. V rámci USA je Oahu skvělým místem nejen pro zkušené potápěče, ale i pro začátečníky. Výbavu můžete zakoupit v jednom z množství potápěčských obchůdků, a poté si můžete zaplatit potápěčskou výpravu v jednom z místních středisek. Můžete se potápět za vraky lodí, ale také obdivovat krásu korálových útesů. Pouhou půlhodinu lodí od pláže tak lze obdivovat nedotčenou přírodu pod mořskou hladinou a přitom být na dosah rušných pláží Waikiki. Kromě vraků rybářských lodí zde naleznete také vraky lodí z druhé světové války.

Panenské ostrovy

Břehy Panenských ostrovů patřících k USA omývají teplé vody Karibiku a po celý rok se zde můžete potěšit pohledem na jedinečnou mořskou faunu i floru hýřící všemi barvami. Kolem ostrovů Sv. Tomáše a Sv. Jana se nachází několik vraků, stejně jako pestré korály. Skutečné podmořské atrakce však naleznete v okolí ostrova St. Croix (Sv. Kříž). Jedná se o nejvzdálenější z Panenských ostrovů a nabízí množství potápěčských lokalit. Jednou z těchto lokalit je známá Cane Bay Wall. Rozmanitost podmořského života v okolí Cane Bay Wall je neskutečná. Prudký útes sahá až do hloubky tří kilometrů. Kromě útesů zde můžete také najít opuštěné kotvy lodí. Stáří některých z nich je až 200 let. Vízum do USA od společnosti ESTA vám umožní navštívit všechny tyto atrakce.

Portoriko

Portoriko neboli bohatý přístav, je další destinací, kterou by neměl na svých cestách Karibikem nikdo vynechat. S ploutvemi na nohách se zde můžete prohánět kolem útesů, korálových stěn a příkopů, a poté můžete zaplout do některé z místních podvodních jeskyní. Okolní moře přiláká jak zkušené potápěče, tak amatéry. I zde je k nalezení hezká řádka vraků pohřbených kolem břehů Portorika. Na ostrově Mona se zase můžete nechat okouzlit skutečným rájem na zemi a obdivovat obří leguány, spoustu nezvyklých druhů ptactva a korálové útesy hemžící se stovkami mořských živočichů. Potkáte zde také želvy a delfíny, kteří tudy občas migrují. Další destinací, kde můžete s vízem ESTA podniknout výlety pod vodu, je město Ponce. Toto hlavní město jihu oplývá barevným podmořským životem. Suchá horní část podmořské stěny se může chlubit zase zcela jiným dojmem a zážitkem.

Severní Karolína a její Bariérové ostrovy

Pořiďte si vízum ESTA a navštivte Bariérové ostrovy Severní Karolíny. Na rozdíl od mnoha jiných turisticky oblíbených tropických destinací na těchto ostrovech příliš mnoho cestovatelů nepotkáte. Jedná se spíše o klidné místo s klidnými plážemi a bohatými vodními i podvodními atrakcemi. Pro milovníky vraků ztroskotaných lodí je to přímo ráj. V místních vodách zpečetilo svůj osud na šest set lodí. Zmizely pod hladinou a od té doby je může spatřit pouze člověk v potápěčské výstroji. Nejstarší z těchto vraků leží na dně již od 16. století a nechybí zde ani lodě z Druhé světové války, včetně jedné německé ponorky. Na rozdíl od jiných karibských destinací není Severní Karolína příznivá návštěvám po celý rok. V zimě je možné se do místních vod potopit, ale pouze ve speciální neoprénové kombinéze. Severní Karolína však nepřekvapí jen svým podmořským bohatstvím, ale i dalšími přírodními poklady, což z ní dělá skvělou destinací pro všechny návštěvníky USA.

Souostroví Florida Keys

Tato skupinka ostrovů se může chlubit teplými a čistými vodami, ale především jsou domovem pro jediný žijící korálový útes v USA. Tento útes je zároveň jedním z nejvíce chráněných korálových útesů na světě, a s vízem ESTA si jej mohou vychutnat jak zkušení potápěči, tak ti méně zkušení. Lidé využívají spoustu způsobů, jak útes ochránit. Například bóje, které zamezí pádu uvolněných kotev. I díky tomuto systému je možné korál navštívit a přitom jej nepoškodit. Díky dobře viditelným vrakům v čisté, ne tak hluboké vodě si zde přijdou na své začínající potápěči.

Americká Samoa

Americká Samoa je jedním z nejvzdálenějších území USA. Toto území se nachází v Pacifiku a pro mnohé je tropickým rájem. Rájem by se dal nazvat i podmořský svět v mořské rezervaci Fagatele Bay. Chráněná oblast této zátoky hostí korálové útesy a nabízí krásné scenérie. Místní korály jsou domovem pro spoustu migrujících živočichů a místním druhům poskytují ochranu. Ke spatření se zde nabízejí scenérie nedotčených mořských krajin. Vodami kolem Fagatele cestují velryby i želvy, a stálé místo zde nalezly druhy jako obří škeble a spousta druhů hvězdic. Americká Samoa je také skvělým místem pro šnorchlování, a to především v okolí ostrova Tutuila, který je korálovým ostrovem přímo obklopen. Další korálový útes, tentokráte o rozloze 300 akrů, můžete nalézt na ostrově Ofu známém pro své zcela idylické pláže.

Channel Islands v Kalifornii

Kalifornie je známá svými lachtany, delfíny, kanici a obřími úhoři, a jinak tomu není ani u Channel Islands severně od Los Angeles. Pět z těchto osmi ostrovů jsou součástí národního parku a mořské rezervace Channel Islands. Potápět se zde můžete po celý rok. V zimě však může teplota klesnout až na 10 °C, takže speciální neoprenová kombinéza bude nezbytná. Potápěči se mohou také nechat jachtou zavést na moře a tam prozkoumávat hlubiny místních vod i po několik dní.

Staňte se součástí našeho bezvízového programu a navštivte jednu z uvedených destinací. Jistě uvítáte příjemné zpestření, které vám program ESTA při vašem cestování po USA umožní. Je na sbalit svou potápěčskou výbavu a vydat se za podvodním dobrodružstvím do jedné z atraktivních destinací, které vám naše potápěčské menu nabízí.

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.