V minulém díle jsme započali ideální plán pro první — a klidně jen tři dny dlouhou — návštěvu hlavního města USA. Pojďme tedy rovnou na program pro den druhý a třetí!

DEN 2

The Renwick Gallery

Renwickova galerie ve Washingtonu

Pamatujete si, jak jsme minule zmiňovali, že je v D.C. obrovské množství turistického vyžití — včetně proslulých galerií — zcela zdarma? Tak tady je jedna z nich! A stojí za to. The Renwick Gallery nabízí k vidění zejména moderní a dekorativní umělecká díla z celé Ameriky a je nejen perfektní volbou pro kulturní obohacení, ale také pro odstartování dalšího vzrušujícího dne plného washingtonského objevování.

 

Bílý Dům

sídlo amerického prezidenta, Bílý dům

Z obdivování umění v interiéru se přesuneme k obdivování exteriéru. Ne, na sídlo prezidenta Spojených států amerických jsme samozřejmě nezapomněli. Patrně nejslavnější bydliště světa je, pravda, obehnané masivním plotem, hlídá ho početná ochranka a co do zábavy toho příliš nenabízí (přece jen se jedná hlavně o zírání na dům, ač velmi slavný) — přesto, spatřit Bílý Dům na vlastní oči určitě stojí za to.

 

National Portrait Gallery

washingtonská National Portrait gallery

Po rezidenci amerických prezidentů vyrazte do další z “galerií gratis” a prohlédněte si tentokrát jejich tváře! Pokocháte se nejen epickými portréty Obamy, Clintona či Lincolna, ale také spousty dalších slavných a významných osobností USA.

 

Ben’s Chili Bowl

ben's Chilli Bowl

Čas na chutnou odměnu po dalším perném dni. Ochutnejte jeden z nejlepších pravých amerických hot dogů v celé zemi a to v nijak ledajakém bistru — založeno roku 1958 v tehdy méně atraktivní části města, Ben’s Chili Bowl se o 10 let požději stalo jedním z míst, kde se scházeli protestanti během rasových nepokojů v roce 1968.

 

DEN 3

 

Lincolnův Památník

Lincolnův památník

Další z pomníků uctívajících památku významných amerických prezidentů tentokrát patří Abrahamu Lincolnovi a otevřeme jím poslední den poznávání města. A protože byl Lincoln prezidentem velmi milovaným, odráží tuto skutečnost i jeho majestátnost a velikost. Stejně jako pohled na bývalého prezidenta vás uchvátí opačný a překrásný pohled ze schodů na město. Vyhněte se davům u jednoho z nejnavštěvovanějších míst světa a vyrazte hned brzy ráno.

 

National Gallery of Art

Národní umělecká galerie, Washington D.C, USA

Po Lincolnově památníku je skvělý čas vyrazit do další fantastické galerie — která je tak trochu jako 3 galerie v jednom. Západní křídlo vystavuje klasická, stovky let stará díla, východní křídlo zase umění moderní a krásná zahrada je plná soch a sousoší. Je toho tady tolik, že i pokud se rozhodnete strávit zde celý den, stejně vše vidět nestihnete.

 

International Spy Museum

Muzeum mezinárodní špionáže ve Washingtonu

Ať už jedete do D.C. s dětmi či ne, v Mezinárodním muzeu špionáže ve Washingtonu čeká velká spousta zábavy. Kromě toho, že se zblízka seznámíte s takovými bondovskými vychytávkami, jako jsou vysílačka v zapalovači nebo střílející deštník, nabízí tohle interaktivní místo i obrovské množství atrakcí, takže kolikrát více připomíná bláznivý lunapark, spíše než muzeum.

 

W Hotel

W hotel ve Washingtonu

A jak první výlet do D.C. stylově zakončit? Vyrazte si navečer na vrcholek slavného washingtonského W Hotelu a pozorujte zapadat slunce nad tímto výjimečným městem, s excelentním koktejlem v ruce a hlavou plnou nových zážitků.

 

Třídenní plán pro první návštěvu Washingtonu D.C. máme kompletní, teď už jen abychom zase mohli létat a uskutečnit jej. Než se do D.C., či kamkoliv jinam po USA, vydáte, nezapomeňte mít předem potvrzené povolení ESTA, bez kterého vás za hranice nepustí. Vyřídit si jej můžete tady.