Skip to content

Zajistí mi povolení ESTA vstup do USA?

Zajistí mi povolení ESTA vstup do USA?

Ne. ESTA nebo platný doklad, který vám dává možnost cestovat do Spojených států. Jakmile dorazíte na letiště nebo do příslušného přístavu, musíte své dokumenty nechat zkontrolovat na americkém celním úřadě a hraniční kontrole. Pouze oni rozhodnou o tom, zdali můžete vstoupit do USA.
To stejné platí i pro osoby, které jsou v tranzitu. Lidé, kteří vstoupí na americké území, ale jejich cílovou destinací nejsou Spojené státy, by měli být kontrolováni odpovědnými úřady.
Tím pádem ESTA, i jakékoliv jiné platné vízum, nezaručuje vstup na území Spojených států.

Příklad 1: Steven

Steven je občan Irska a spojené státy jsou jeho oblíbenou zemí. Několikrát navštívil USA během posledních pár let a v roce 2009 se také snažil usadit v Chicagu.

Minulý měsíc letěl na výlet s přáteli do Philadelphie s povolením ESTA. Po přistání na letišti zamířil na imigrační kontrolu se svým pasem a cestovním povolením.

Steven ale zažil nemilé překvapení. V roce 2007 vstoupil do Spojených států s cestovním povolením a zůstal tam déle než povolené 3 měsíce (90 dní). Imigrační úředník zaznamenal tuto skutečnost do jeho složky, kterou si imigrační úřad vede pro každého návštěvníka, který překročí hranice.

To je považováno za závažné porušení amerických imigračních předpisů a Stevenovi byl odepřen přístup do země.

Jeho povolení ESTA bylo zrušeno a Steven byl nejbližším letem poslán zpět do své vlasti.

Jak můžete vidět z tohoto příkladu, Spojené státy jsou obzvláště přísné při uplatňování pravidel v oblasti přistěhovalectví, proto doporučujeme dodržovat pravidla týkající se vaší cesty a pobytu krok za krokem.

Příklad 2: Rossiovi

Minulý týden letěla rodina Rossiových do Los Angeles navštívit dceru Lauru, která tam studuje.
S nápadem příjemně překvapit Lauru s sebou naši protagonisté přivezli i některé typické produkty z jejich regionu, včetně některých salámů a sýrů.
Před přistáním na letišti v Los Angeles si nebyli vědomi zákazu dovozu některých produktů do USA a poté co prošli imigrační kontrolou, byli posláni na celnici, kde bylo jejich zavazadlo vybráno k rutinní kontrole.
Dovedete si představit, jak byli Rossiovi překvapeni, když viděli reakci celního úředníka, když uviděl tyto italské produktů, nahlášené k proclení.

Rossiovi byli odvedeni do jiné místnosti k dalšímu vyšetřování a výslechu.
V těchto případech vše záleží na úředníkovi, který zcela pochopil dobré úmysly Rossiových a po zabavení těchto produktů jim povolil vstup do země.