Amerika je země obrovská, rozmanitá a nádherná. Mnoho přírodních krás USA se proslavilo po celém světě a ročně láká miliony návštěvníků. Patří sem třeba slavný Grand Canyon nebo Niagarské vodopády. Spojené státy americké ale doposud skrývají i překrásná místa, která se nestihla tolik rozkřiknout. Už se vám všechny ty “klasické” lákavé destinace z fotek na internetu trochu okoukaly? Máte chuť vyrazit na místo, kde nebyl úplně každý turista? Lákají vás tipy na u nás méně objevené poklady americké přírody?  Věřte, že všechny stojí za to. Tady jsou.

  1. RAINBOW FALLS, New York

Rainbow Falls ve státe New York

Ano, Niagarské vodopády zná snad každý. Slyšeli jste ale už o Rainbow Falls — tedy Duhových vodopádech? Leží asi 400 km severně od New York City, nejdeme je po krátké procházce ve státním parku Watkins Glen State Park a nabídnou naším očím obrovskou nádheru.

 

  1. GREAT SMOKY MOUNTAINS, Severní Karolína/Tennessee

Great smoky mountains na podzim

Národní park Great Smoky Mountains se skýtá v Appalačském pohoří je v USA nenavštěvovanějśím národním parkem, přesto se o něm u nás málo ví. Najdeme tady největší prales na východě Spojených států amerických a mnoho lesů, které se řadí k těm nejstarším na celém světě vůbec.

 

  1. NÁRODNÍ PARK DENALI, Aljaška

Národni park Denali na ALjašce

Láká vás netknutý přírodní ráj, kde žijí medvědi grizzly, vlci, losi a další velikáni zvířecí říše? Úžasný národní park uprostřed divoké americké Aljašky nabízí mimo neuvěřitelnou faunu a flóru také třeba nejvyšší horu Severní ameriky. V zimě se tady dá navíc skvěle lyžovat nebo se projet se psím spřežením.

 

  1. SKAGIT VALLEY, Washington

Skagit Valley ve státě Washington

Do Skagit Valley ve státě Washington lákají tisíce návštěvníků krásná tulipánová pole. Tulipány jsou tady tolik důležité, že mají každý rok v dubnu (po celý měsíc) dokonce svůj vlastní festival! Návštěva pestrobarevných květin patří k jedněm z nejzbožňovanějších zážitků široko daleko a nabízí zcela výjimečnou podívanou.

 

  1. GRAND PRISMATIC SPRING, Wyoming

Grand Prismatic Spring v Yellowstonském parku

Grand Prismatic Spring je největší americký termální pramen a třetí největší termální pramen na celém světě. Je známý pro své výrazné duhové zbarvení a patří k nejfotografovanějším úkazem v celém Yellowstonském národním parku, jež je domovem tohoto fascinujícího díla přírody.

 

  1. ANTELOPE CANYON, Arizona

Arizona - Antelope Canyon

Aneb  — Grand Canyon není jediný kaňon! A tenhle rozhodně není o nic horší, možná naopak. Z obdivuhodné tvorby matky přírody tady oči až přechází. Mohutné pískovce tvoří nadpozemsky dokonalé obrazce, obrysy a vlny. Budete se cítit jako na jiné planetě…

 

  1. CARLSBADSKÉ JESKYNĚ, Nové Mexiko

Carlsbadske jeskyně v Guadalupských horách v Novém Mexiku

Jedny z nejkrásnějších jeskyní (celkem jich je 119) nejen v USA, ale i na celém světě najdeme v Guadalupských horách v Novém Mexiku. Tento přírodní zázrak z amerického Carlsbadu je starý asi 250 milionů let, kdy jej vytvořilo spolupůsobení vápence a kyseliny sírové.

 

  1. MAROON BELLS-SNOWMASS WILDERNESS, Colorado

chráněné území Maroon Bells-Snowmass Wilderness v Coloradu

Hned vedle proslulého Aspenu ve státě Colorado leží chráněné území Maroon Bells-Snowmass Wilderness, které bezesporu také stojí za návštěvu. Kouzelné místo své návštěvníky láka na překrásnou přírodu a více než 160 km turistických tras, na kterých lze všechnu tu nádheru vstřebávat.

Objevili jste dnes novou destinaci, kterou byste do budoucna rádi prozkoumali na vlastní kůži?  Pokud ne, brzy se můžete těšit na další tipy. A pokud ano, nezapomeňte, že pro cestu do USA je potřeba vyřídit si ESTA povolení ke vstupu do země. Pokud nevíte, jak na to, rádi vám se vším poradíme.