Nejjižněji položený stát kontinentální USA, Floridu, najdeme na východním pobřeží. Ze západní strany ji omývá Mexický záliv, z té východní Atlantský oceán. Přezdívána “The Sunshine State”, tedy “státem slunečního svitu”, Florida je skvělou destinací pro ty z vás, kteří se chtějí přes zimu ohřát, avšak netouží po tropických teplotách, které zde během letních měsíců šplhají vysoko nad třicet stupňů. Proto chcete-li si Floridu užít se vším co nabízí — s možností koupat se v teplém moři i objevovat místní krásy a atrakce bez kolabování vedrem, právě teď je ten nejlepší čas vyrazit. Připravili jsme pro vás několik tipů a nápadů kam se vydat, aby jste si s sebou domů odvezli ty nejkrásnější zážitky.

 

Nezapomeňte, že pro vstup do USA je potřeba mít vyřízené povolení ESTA — pro snadné a rychlé vyřízení klikněte ZDE.

 

  1. Zábavní parky v ORLANDU

zábavní park v Orlandu

 

Disney World je patrně nejznámější, Orlando však nabízí tolik zábavních parků, že ani za týden nestihnete všechny navštívit. Zvažte ubytování v některém z hotelů, jež je “součástí” parku — čekají vás pak výhody jako třeba přeskakování front nebo dřívější vstup.

 

  1. TAMPA dnem i nocí

Tampa, Florida

 

Tampa leží na pobřeží Mexického zálivu, autem asi hodinu a půl od Orlanda. Nabízí překrásné centrum města, nebo historické Ybor City, kde okusíte zdejší noční život. Nezapomeňte také zajít na zápas místních Buccaneers (americký fotbal) nebo Tampa Bay Lightning (lední hokej).

 

  1. Za Historií Do ST. AUGUSTINE

obrázek St. Augustine na Floridě

 

Objevte historii, krásy a jedinečnost nejstaršího města v USA! St. Augustine leží na východním pobřeží Floridy a dýchne na vás svou evropskou atmosférou. Projděte se malebnými uličkami a obdivujte architekturu koloniálního období. Nevynechejte Castillo de San Marcos, španělskou pevnost ze 17. století.

 

  1. Na aligátory do EVERGLADES

 foto aligátora z Everglades

 

Láká-li vás floridská divočina, národní park Everglades nesmí chybět na vašem cestovním plánu. Přístup je možný z obou pobřeží, na západě poblíž města Naples, na východě kousek od Miami. Těšit se můžete na aligátory (při projížďce bažinou v loďce), pantery, exotické hady i ptáky.

 

  1. Florida KEYS

palmy na Florida Keys

 

Florida Keys je souostroví na jihu státu, rozkládající se na téměř 200 kilometrech, jež představuje typický tropický ráj. Pokud se vidíte na překrásné pláži s koktejlem v ruce, pozorujíc jeden z nejkrásnějších západů slunce na planetě, Keys je destinací právě pro vás.

 

  1. Radovánky v přírodě u řeky ICHETUCKNEE

řeka Ichetucknee

 

Národní park “Ichetucknee Springs State Park”, kde se řeka nalézá, leží asi 2 hodiny severně od Orlanda. Pro milovníky přírody je hříchem se tu nezastavit. Co vás čeká? Pěší výlety, kanoistika, potápění, grilování a sjíždění řeky Ichetucknee na speciálním pneu-člunu (tubing).

 

  1. KENNEDY Space Center

Kennedyho vesmírné centrum

 

Pouhou hodinu od Orlanda se nachází ostrov Merritt, sídlo Kennedyho vesmírného střediska, jež spravuje americká NASA. Na návštěvníky zde čeká spoustu atrakcí a zajímavostí z oblasti kosmonautiky a možnost vidět start raketoplánu z té (pro smrtelníka) nejbližší možné vzdálenosti.

 

  1. A samozřejmě… MIAMI!

Miami na Floridě

 

Miami prostě nemůžete vynechat. Minimálně 1 den a 1 noc je povinností. Krásné pláže plné krásných lidí, bujarý noční život, vynikající jídlo, architektura ve stylu Art Deco… Miami také představuje vhodnou strategickou výchozí polohu pro objevování zbytku Floridy. “Za rohem” najdete třeba Everglades, Florida Keys a spoustu dalších výjimečných míst.