Zde je žebříček 10 nejlepších golfových letovisek Floridy, které můžete s povolením ESTA navštívit. A rozhodně stojí za to navštívit je všechny. Ve skutečnosti se však na celé Floridě nachází více než 1300 golfových letovisek. Nezapomeňte, že jde také o otázku vkusu.

1.  Letovisko a lázně Marriott Sawgrass – Pláž Ponte Vedra

golf_course1Rozhodnout se mezi prvním a druhým místem je opravdu nelehký úkol. Co se floridských golfových letovisek týče, nenajdete lepší místa, než jsou letovisko a lázně Marriott Sawgrass a lázně na pláži Ponte Vedra. Marriott se pyšní „dokonalým snoubením slunce, moře, písku a golfu“, s čímž nelze než souhlasit. Toto letovisko je skloubením několika světů v jeden. Mechem zahalené duby, voňavé magnólie, hřejivé slunce a konejšivý vánek nesoucí se plážemi, rozmanitost volně žijících živočichů, bazénů a golfových hřišť – známá hřiště TPC Sawgrass a Dye’s Valley tvoří z letoviska a lázní Marriott Sawgrass skutečný ráj ve vzdálených končinách oblasti Greater Jacksonville.

 

2.  Golfové letovisko a lázně PGA National Resort & Spa

golf_course2Navštivte s bezvízovým programem ESTA golfové letovisko a lázně PGA National Resort & Spa, které se na našem seznamu nachází hned z několika důvodů – nejen díky svým pěti úžasným golfovým hřištím, mezi něž patří Champion, domov PGA TOUR Honda Classic. V tomto letovisku budete pokaždé spokojeni. Letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi a golfové nadšence (jak jinak), a je jedním z nejlépe udržovaných a spravovaných zařízení svého druhu, jaké můžete najít. Vřele doporučujeme vyzkoušet jak golfová hřiště, tak ostatní zařízení tohoto resortu. Při návštěvě Spojených států by si golfoví příznivci neměli golfové letovisko PGA National Resort & Spa nechat ujít.

3. Golfové letovisko a lázně Doral, Miami, Florida

golf_course3Golfové letovisko a lázně Doral se umístily na třetím místě tohoto seznamu (dokonce se málem popraly o druhé místo s resortem Sawgrass). Navštivte s povolením ESTA letovisko Doral, které hostí mistrovství světa v golfu. Jedná se o skvělou golfovou destinaci, známou pro své nádherné golfové hřiště Blue Monster. Ale jak jistě tušíte, najdete zde mnohem, mnohem více. Blue Monster je pouze jedním z pěti hřišť určených pro světový šampionát. Dalším je například hřiště Jim McLean Signature, které otevřelo v roce 2010 a ihned obdrželo nadšená hodnocení. Přidejte ještě hřiště Great White, navržené Gregem Normanem, a získáte tu nejdůležitější destinaci pro příznivce golfu.

 

4. Ritz-Carlton Orlando v Grande Lakes

golf_course4Ritz-Carlton Orlando v Grande Lakes je místem jedinečným, luxusním a okázalým, které nabízí výjimečné služby odpovídající kvalitě svého jména. Díky hotelu Ritz-Carlton s 584 luxusními pokoji, hotelu JW Marriott s 1000 pokoji a 18jamkovému hřišti Grega Normana určenému pro golfová mistrovství, kde je vám k dispozici také osobní asistent a nosič holí v jedné osobě, a stejně tak díky lázním o rozloze více než 3,5 tisíce čtverečných metrů a rozsáhlým konferenčním prostorům, je Grande Lakes ideálním místem pro golfovou dovolenou, ale také skvělým místem pro rodinnou dovolenou a firemní výlety. Návštěvníci obou hotelů mají přístup do všech zařízení.

 

5. Pláž a golfové letovisko LaPlaya, Naples, Florida

golf_course5S povolením ESTA USA můžete navštívit pláž a golfové letovisko LaPlaya. Jeden z nejoblíbenějších golfových a plážových resortů v tomto státě. Kromě skvělého golfového hřiště navrženého Robertem Cuppem zde najdete i širokou škálu špičkového zařízení, rozsáhlé a velkolepé pláže Mexického zálivu, nádherně upravenou krajinu, lázně, a nakonec restauraci Baleen Naples, do které můžete zavítat pro jeden z nejlepších kulinářských zážitků na jihovýchodě USA.

 

 

6. Letovisko Hammock Beach, Palm Coast, Florida

golf_course6Hlavními přednostmi jsou luxusní ubytování, světová kuchyně, luxusní lázně s kompletními službami, tenisové kurty, kilometrové pláže, vodní park a samozřejmě dvě obrovská, mistrovská golfová hřiště: Hřiště Conservatory od Toma Watsona a Hřiště Ocean od Jacka Nicklause. To vše činí z letoviska Hammock Beach jasnou volbu nejen pro golfovou dovolenou, ale s povolením ESTA zde můžete strávit také dovolenou s rodinou, líbánky nebo například podniková shromáždění.

 

 

 

7. Amelia Island Plantation, ostrov Amelia, Florida

Golfová hřiště v USANa sedmé příčce se umístilo letovisko Amelia Island Plantation na nejjižnějším z přilehlých ostrovů zcela na severovýchodě Floridy. Tento resort se rozléhá přes Řeku svaté Marie přitékající ze státu Georgia a je jedním z nejvýznamnějších resortů Floridy. Navštivte s bezvízovým programem ESTA toto starosvětské luxusní letovisko, které obdrželo hodnocení AAA Four Diamond, a je zasazeno mezi staletými duby, lesem a rozsáhlými slanisky na břehu Atlantiku. Resort se rozléhá na ploše větší než 500 hektarů s výhledem na modré vody Atlantického oceánu na východní straně, a na krásné bažiny kolem dopravní cesty Intercoastal Waterway na straně západní.

8. Světová golfová vesnice, St. Augustine, Florida

golf_course8Další destinací v tomto žebříčku, kterou vám naše povolení ESTA umožní navštívit, je golfová vesnice St. Augustine. Nejenže se jedná o jedno nejkvalitnějších letovisek Floridy, ale také o světově proslulou destinaci pro golfovou dovolenou. Vesnice je domovem Světové golfové síně slávy a nachází se směrem na jih ihned za městem Jacksonville na severovýchodním pobřeží Floridy jménem Palm Coast.

 

 

 

9. Letovisko Saddlebrook, Tampa, Florida

golf_course9Je více než jisté, že na vás toto letovisko zanechá nezapomenutelný dojem. Poloha letoviska Saddlebrook je velmi praktická – nachází se přímo v centru komplexu letovisek v těsné blízkosti ubytovacích zařízení, restaurací, lázní a obřího bazénu. Samotné hřiště je světem stálezelených fervejů v poklidném prostředí cypřišů a dubů. Přírodní krása floridské zeleně a přilehlých rybníků je dokreslena místními zvířaty jako aligátor, modrá volavka, nesyta lesní a volavka bílá.

 

10. Golfové letovisko Ritz-Carlton Tiburon, Naples, Florida

golf_course10Tiburon je staromódní golfový klub v letovisku Ritz-Carton a najdete v něm veškeré vymoženosti, které byste v takovém zařízení očekávali. Nechme však vymoženosti stranou, a zaměřme se na hlavní atrakce klubu Tiburon, jimiž jsou dvě ohromná golfová hřiště Gold a Black, obě navržená golfovou legendou Gregem Normanem. Na těchto hřištích najdete například unikátní bunkry se stěnami vyskládanými travními drny nebo bunkry z coquiny. Co zde však nenajdete, jsou obvyklé plochy vzrostlé trávy, tzv. rafy. Greg je známý svou láskou k životnímu prostředí a snahou vytvořit krásný, přirozený kus země, na kterém se bude jeho hřiště rozléhat. Tiburon je posledním letoviskem našeho seznamu, které můžete s povolením ESTA pro cestování do Spojených států navštívit.

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.