Seattle je největším městem amerického severozápadu a zároveň sídlem okresu King. Rozkládá se mezi Pugetovým zálivem a Washingtonovým jezerem nedaleko od hranice s Kanadou. Tím pádem to není právě nejslunnější město USA. Ale má jiné kvality!

Ti kdo zažili devadesátá léta jej mají nesmazatelně spojený s boomem hudebního stylu grunge a především kapelami Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam a Soundgarden. No a v roce 1971 zde svou první kavárnu otevřel Eric Schmidt. Jmenuje se Starbucks. Na město se zhruba sedmisty tisíci obyvateli to není špatné, co říkáte?

Takže podle všech meřítek město s potenciálem a dnes se podíváme na deset aktivit nebo míst, které byste při své návštěvě neměli vynechat. Ale ne že by zde nebylo více než 10 aktivit, které byste neměli minout!

Co tedy dělat v Seattlu? Zde je 10 aktivit, které za to stojí.

1) Discovery park

Největší park Seattlu, rozkládající se poblíž Pugetova zálivu. Nabízí překrásné pěší traily a je tak oblíbeným cílem všech milovníků chůze a místní přírody. Seattlu se na nadarmo říká Smaragdové město – je totiž charakteristické svou zelení.

2) Chihulyho zahrada skla

Nechte se inspirovat skleněnými surealistickými uměleckými výtvory Dalea Chihulyho. Návštěva vám zabere hodinu až dvě, podle toho, jak velkými fanoušky umění a skla jste.

3) Pike Place Market

Jedna z ikon Seattlu a nejpopulárnější místní trh nabízí restaurace, farmáři zde prodávají své produkty a drobní prodejci všeho možného zde mají své drobné obchůdky. Bývá zde plno ale ten ruch má něco do sebe. Zajděte se tam určitě podívat.

populární trh Pike Place Market

4) Muzeum pop kultury

Jak jste už odhadli podle názvu, muzeum pop kultury se zaměřuje na… ano, pop kulturu, Najdete zde všechny možné exponáty související se vším myslitelným, co do této kolonky vůbec lze zařadit. A pochopitelně, exponáty související s nejslavnějšími kapelami Seattlu nemohou chybět. Zajímavostí je, že moderní budovu muzea navrhl známý Frank Gehry, který navrhl rovněž pražský Tančící dům.

5) Vesmírná jehla – Space Needle

Bezesporu jeden z nejikoničtějších symbolů nejen Seattlu, ale USA vůbec. Tato futuristická řekněme pozorovatelna je dominantou Seattlu, viditelnou ze všech koutů města. Nechte se výtahem vyvézt až nahoru a užijte si výhled, je úchvatný. Pokud si budete chtít dát večeři v restauraci Sky City, nezapomeňte si rezervovat stůl.

vesmírná jehla Seattlu - The Space Needle

6)Akvárium

Pokud rádi sledujete dokumenty o podmořském životě, tady se vám bude líbit. Hluboké a temné vody v okolí Seattlu obývá množství mořských tvorů, jako jsou kosatky, chobotnice, lososi a podobně. Mořské akvárium vám představí jejich zástupce v celé jejich kráse.

7) Obří kolo Great Wheel

Opravdu velké ruské kolo s parádním výhledem na město z výšky padesát metrů. Nevynechejte jej, je to zábava.

8) Hřbitov Lake View poblíž Capitol Hillu

Říká vám něco jméno Bruce Lee? Ano, ikona bojových umění a kung fu filmů je pohřbena právě zde i se svým synem Brandonem Lee.

9) Národní park Mount Rainer

Pokud milujete přírodu a hory, toto si nenechte ujít. Mt. Rainer je jedním z nejstarších přírodních parků v USA a čeká na vás téměř tisíc čtverečních kilometrů (téměř) kanadské divočiny.

Mt. Rainer, nejznámější hora u Seattlu, v ranním oparu

10) Muzeum letectví a Letecké centrum Future of Flight

Protože v Seattlu sídlil Boeing, je město spjato s letectvím více než pevně. V muzeu najdete všechno zajímavé, co šlo o letectví a Boeingu shromáždit.

Naladěni na výlet? Bohužel, současná situace nám ještě neumožňuje do Seattlu nebo USA vůbec vyrazit. Ale jakmile to bude možné, rádi vám pomůžeme s vyřízením formalit. Zatím alespoň máme čas si všechny cesty naplánovat.